tema: [Hladnjak] Corsair H50
Prikaz jedne poruke
Stara 28.6.2010, 9:31   #26
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Corsair H50

Citat:
Thaedass kaže: Pregled poruke
Razlika je velika,ali ces pravi potencijal H50 iskusiti kad budes presao na Core i5/Phenom II

Ja sam se jedno vreme lozio na H50 i cak razmatrao da ga uzmem,ali me je hype (na srecu) brzo prosao.. Jedan od razloga je bila tisina,ali sam na mnogim mestima cuo da H50 nije najtise resenje te sam ostao na kombinaciji TRUE Black w/ Scythe @800rpm. Druga stvar je sto mi sama velicina sistema ne uliva poverenje (jer za mene vodeno hladjenje predstavlja teritoriju gde vazdusno hladjenje posustaje). Sto se tice sirenja i dispacije toplote po celom kucistu mogu ti reci da je ta stavka totalno zanemariva

Ima H50 svoje dobre osobine,daleko od toga da ti "pljujem" hladjenje,ali je (kao sto Doomche rece) skuplji (za nas iz treceg sveta) nego sto bi trebao biti
Istina je da H50 nije najtiše hlađenje, glasno je kao bilo koji kuler koji se vrti na 1700 obrtaja u radijator/metalne rešetke.
Imao sam C2D E6600, hlađen sa Coolermaster Hyper TX2, 6 GB Kingston HyperX DDR2 na 1066, Antec napajanje, Asus P5K ploču, 2x12 veta koji uvlače hladan vazduh spreda i sa strane, 1x12 koji izbacuje pozadi i Spire Pininfarina kućište, koje prelepo izgleda. To prelepo kućište je čudesno nepraktično, od cable management-a ni traga, a sa viškom kablova od napajanja nisam znao gde ću. Temperatura procesora u idle je bila 54, a MB-a od 45 do 50. Kad zaigram nešto, temperatura procesora se kao od šale pela do 90, a ploče na 60+. Nešto takvo me puno ne zanima, sve dok je u garanciji i dok radi kako treba, ali me je iritiralo, pošto često petljam unutra, koliko moram da čekam da se prokletinja ohladi.
Sad kad sam kupovao novi računar, najviše sam se lomio oko kulera. Hteo sam prvo Noctua NH-C12P SE14, pa onda Megahalema sa nekim Noctua ventom, ali sam se ipak odlučio za H50. Prvo, zato što zauzima znatno manje prostora od svega nabrojanog (a i lepše izgleda), a drugo, vodeno hlađenje ima jednu prednost u odnosu na VEĆINU (ne i sva) vazdušnih hlađenja, a to je da mu temperatura između idle/load ne prelazi 10-ak stepeni. Kod mene na neklokovanom i5 750 (tek sam kupio komp, još uvek mi ne treba veća snaga) temperatura u idle je između 32-34 stepena. Posle sat vremena igranja Krize ili GTA 4 CPU NIKADA nije prešao 42 stepena. Ukoliko ga ostavim par minuta (dok gledam fudbal) temperatura padne na ovo sa slike. U svakom slučaju, ko se jednom opekao (na kuler) ni vodeno hlađenje mu neće teško pasti.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Unutra.jpg
Viđeno:	115 puta
Veličina:	102,1 KB
ID:	35182   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	02.jpg
Viđeno:	39 puta
Veličina:	93,0 KB
ID:	35183  
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke