Prikaz jedne poruke
Stara 8.4.2007, 12:19   #11
6am3 Fana71c
Veteran
 
Član od: 13.1.2006.
Poruke: 887
Zahvalnice: 25
Zahvaljeno 45 puta na 34 poruka
Cool Re: Pomoc za izbor fakulteta

Citat:
[Imzadi] kaže: Pregled poruke
Ako želiš "dobru ulaznicu", i ako tvoja materijalna situacija to dozvoljava, idi u inostranstvo... Ali zato pre nego što odeš u inostranstvo sedi i zagrej stolicu sa učenjem stranog jezika.
To je i poenta. Nemam nameru da upisujem nijedan fakultet radi imena, nego radi onog sto on nudi. I ne smatram sebe snobom. Ako zelis dacu ti link fakulteta za dizajn u San Dijegu, pa uporedi predmete na njegovom smeru za web dizajn i predmete BILO KOG domaceg fakuleta, pa mi reci da gresim. Samo sto se ispostavilo da je fax preskup, taj i jos jedan u Kanadi sto mi se svidja su extra fakulteti ali mislim da kostaju oko 50.000 dolara sto nije problem Amerima koji to otplacuju pola zivota sa visokim platama, ali meni jeste... Ipak mi i dalje ostaje zelja da studiram negde drugde, jer ovde je stvarno uzas gde god pogledas naspram onog sto se nudi u inostranstvu, ali problem je bas sa tim stranim jezikom, jer ne znam italijanski a nemam vremena da ucim (vec sam iovako u debeeeelom zaostatku jer su mnogi vec spremni za fakuletet a ja jos ne znam ni gde cu ) anyway, da ne davim, hvala svim ljudima sto su ovde pisali, samo, stvarno je uzas ovo odluciti a i problem je sto me intresuje iskljivo dizajn, bez onog smaranja tipa programiranje i slicno. Znam da mora i toga da ima, ali zeleo bih sto vise dizajna i zanimljivih predmeta, a sto manje smaranja gde je samo suva teorija... Zakljucak: ovde je raspad, a inostranstvo ili skupo ili ne znam jezik...

P.S. @freeminder - ne brini, necu na visu
@ Mefisto - hvala ti, samo ne razumem one sajtove, ne parlam italiano
6am3 Fana71c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke