Prikaz jedne poruke
Stara 29.4.2008, 11:31   #92
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom Re: Najkvalitetniji muzicki format je...

Citat:
goodlikesweeper kaže: Pregled poruke
Ako imam mp3 od 160 kbps,i koristim konvertor da ga pretvorim u 320 kbps,da li ce sa stvarno povecati kvalitet zvuka?
Isto kao kad bi uvelicao sliku u Photoshop-u, zauzimace vise mesta na HDD-u ali nece biti novih "detalja"...
Citat:
Stojadin kaže: Pregled poruke
A da li zvuk zavisi i od medija na koji je narezan muzicki fajl? Jer ja sam citao negde (mozda i u SKu) da su neki japanci pravili neke staklene diskove(rucnom izradom) i da kvalitet zvuka nema nikakvih gubitaka (kao sto ima na obicnim diskovima) i da su ljudi koji su slusali klasicnu muziku na njima imali utisak kao da slusaju orkestar uzivo.Jedina mana im je valjda cena od 800 dolara.
Najvise ima veze sa produkcijom u studiju. Ako su instrumenti lepo snimljeni i umiksovani na kraju u kavalitetnu celinu zvucace dobro. Ako se stedelo u studiju (mnogi, pa cak i strane grupe, snimaju album tako da se dobro cuje na jeftinim sistemima - zvucna slika je uglavnom u srednjem zvucnim spektru) nece se dobro cuti ni sa CD-a na najkvalitetnijem sistemu (zvucnici+pojacalo). Sa malo truda mozete pronaci u nekim recenzijama albuma i kritiku/pohvalu kako je CD produciran. Uglavnom "audiofilski" casopisi imaju takve recenzije pa obretite malo paznju sledeci put kad naletite na tako nesto. Takvi "kvalitetniji" albumi mogu da vam posluze da uporedite zvuk raznih zvucnika/sistema ili drugih albuma...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
A M G (18.5.2008), Borowatz (27.9.2008), tomas (29.4.2008)