Prikaz jedne poruke
Stara 4.8.2010, 19:56   #5
ed_hunter
Starosedelac
 
Član od: 8.4.2006.
Poruke: 1.298
Zahvalnice: 87
Zahvaljeno 199 puta na 141 poruka
Određen forumom Re: Thinpad R30 pregrevanje!

Citat:
D.Zivkovic kaže: Pregled poruke
Jeste star, ali izgleda kao da nije koriscen, da ne poveruje covek. Nisi pazljivo procitao, naneo sam pastu. Ali pazi, deo hladnjaka koji ide na procesor se malo razlikuje od uobicajenih. Radi se o tome da preko metala ide neki sloj plasticne folije, preko koje opet ide neki sloj cini mi se, aluminijuma. E taj sloj naleze na procesor i dosta je hrapav, ne moze se uglacati. Mada na chipovima nisam naneo novu pastu, nisam mogao nikako to da skinem. Mislis da je u tome problem?
aj slikaj da vidimo kako izgleda to sa folijom? nisam najbolje shvatio gde se nalazi ta folija. ako nisi skinuo staru pastu sa čipova (kojih?) a stavio si novu, ili si vratio hladnjak, ko da nisi radio ništa. skini staru pastu alkoholom polako i lepo nanesi novu pastu. i daj nam reci koji ti se deo pregreva, pokreni neki program, npr everest i očitaj temperature, tako ćeš znati gde nisi lepo zamenio pastu ili nisi lepo namontirao kuler, ili šta god da se desilo.

Citat:
Freško kaže: Pregled poruke
Vidi pazi evo gledaj . Svaki IBM posle 4-5 Godina počne da pravi probleme na ovaj ili onaj način:

  • Pregreva
  • Crkne mu čipse
  • Crkne mu grafička
Uglavnom jedan od ta 3 simptoma. I nije slučaj nego PRAVILO! za IBM. Jednostavno su tako pravljeni da traju toliko i tu nema neke pomoći. Ovo pričam jer ima dosta iskustva sa tim laptopovima. Može da se proba da se sredi da se izmenjaju ti "jastučići" i pasta ali niko nemože da ti garantuje za ishod.
ja sam kupio ibm laptop star 3 godine, koristio ga 2-3, prodao ga liku koji ga je koristio x godina, koji je opet prodao nekom ko je uradio ne znam šta sa njim. tako da nema svaki ibm laptop probleme koje si naveo i ne znam na osnovu čega tako odgovorno možeš da tvrdiš da svakom ibm-u rikne nešto posle 5 godina.
ed_hunter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke