Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2020, 18:14   #1915
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Cyberpunk 2077

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Sa druge strane imam i ja oci i prozor i nekoliko leta iza mene
Kad već merimo dužinu, ja sam proveo dosta vremena u Zalivu, specifično San Hoze-u i okolini Taj vibe San Franciska mi je itekako poznat. Ekstremi između kamena i betona sa jedne strane i zelenila na drugoj. Ali nigde nećeš naći tako ekstremne primere "namunjenih" boja kao što ih Cyberpunk prikazuje. Ne mogu da zamislim da će u budućnosti Sunce da postane "kičastije" pa da boje odjednom šljašte po zelenilu i asfaltu.
Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Na kraju krajeva glavna poenta je, sto rece Aibo, nisu to samo boje sto ponavljamo kao papagaji, to je citav dizajn koji se vama ne dopada....I to je sasvim OK.
Ponovo... Ne radi se uopšte o dizajnu (game artu, da budem precizniji) već kratko i jasno o shaderima, tj. kako igra interpretira svetlost na objektima. Ovde su shaderi prezasićeni. Kad pogledaš sliku deluje kao da je poplavljena hromatskom aberacijom. Ceo kolorit zapravo više vuče na Rage igre, što opet nekome možda odgovara ali meni lično deluje prosto previše kičasto.

Druga stvar koja mi neopisivo smeta na ovome što je do sada viđeno je korisnički interfejs. Tamno crvena slova na tamnoj pozadini, pa još bez ikakve kontrastne pozadine za slova, su katastrofalan no-no u dizajnu (specificčno accessibility deo). Ne samo da će po statistici skoro 30% ljudi zbog medicinskog stanja (X stanja povezanih sa neurologijom i oftalmologijom) imati problema da koriste takav UI već će čak do 15% (prevashodno muškarci) imati problema da uopšte pročitaju šta uopšte piše zbog bar nekog oblika daltonizma.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke