Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2015, 17:13   #14
Skochko
Član
 
Član od: 6.8.2008.
Lokacija: Kuca
Poruke: 78
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 11 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Upgrade mog C2D kompa

Nema na cemu Ako ustreba pomoc tu sam.

Jos da ti ukazem na neke stvari da bi mi savest bila cista:

1. ako/kad budes radio flash biosa radi ga uz pomoc USB stick-a (formatiranom u fat32) van Windows okruzenja! Asusove ploce imaju ja mislim "Ez flash 2" preko kog se to radi. Obicno kada upalis racunar kaze "pres f8", ili tako nesto, "to enter ez flash" ili udjes u bios pa tamo imas opciju da ga startujes. Kad flashujes iz windowsa ima mnogo vecih sansi da nesto krene naopako i onda mozes da brick-ujes plocu.

2. ako/kad budes moddovao socket izvuci plocu iz kucista pa lepo i sa strpljenjem to odradi.

3. ako/kad budes zamenio CPU pre nego sto upalis racunar odradi Clear CMOS. Ima par nacina kako se to radi zavisno od ploce. Ili izvadis bateriju iz ploce pa stvoris spoj npr. srafcigerom polova kontakta gde je baterija bila. Neke ploce imaju prekidac, a neke dva pina koje mozes opet prespojiti srafcigerom ili jumperom. Za tvoju plocu pogledaj stranu 44 manuala ploce

4. kada prvi put bootujes sa novim CPU-om udji prvo u Bios i odradi "Load optimized defaults" ili pregledaj opcije za CPU i posebno obrati paznju na napone i temperaturu CPU-a. Za napone ne bi bilo lose da su vrednosti postavljene na "auto" a posle mozes da ih tweekujes po svom ukusu

Toliko od mene nadam se da sam ti pomogao koliko toliko, a ti javi kad budes zavrsio
Skochko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke