Prikaz jedne poruke
Stara 10.4.2013, 14:24   #40
Prief Lirator
Deo inventara foruma

Član od: 14.4.2008.
Zahvalnice: 445
Zahvaljeno 1.135 puta na 897 poruka
Određen forumom Re: Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
Partybreaker kaže: Pregled poruke
Evo, ja sam prikupio neke zanimljive i neke korisne komentare sa Blic.rs, pa se zanimajte. Ne znam koliko su svi tačni, pa ako znalci primete neke propuste, neka naglase da bi se upoznali sa procedurama i pravilima.

@ZoNi

@topic

Spoiler za korisno:

Spoiler za fun:

Generalno, mene najviše interesuje deo oko carine (mada sam skontao da je to ograničavajući faktor, nema mnogo nauke), pa ako bi to bili voljni da razjasnite...
Ima dobrih komentara. Što se tiče carine, to je jako nezgodno, odnosno random. Paketi manje vrijednosti, odnosno manje veličine prolaze bez problema, a za veće pakete je situacija drugačija, kod nas se nekada ne carine vrijedne stvari, a nekad se carine i manje vrijedne... mišljenja su podijeljena. Ako kupuješ iz Kine, oni će sve učiniti da bolje prođeš, napisaće manju vrijednost, staviti u manju pošiljku, napisati gift... ali generalno nema nekog pravila. A ako te zovnu iz carine da platiš dažbine, samo ih podmaži sa desetak evra. Ozbiljno.

@Tajfun, dex
Moguće, ja koristim posebnu prepaid Visa karticu, pa nisam dobio nazad svojih dva dolara.
Prief Lirator je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Prief Lirator na korisnoj poruci:
jhoni (14.4.2013), Partybreaker (10.4.2013)