Prikaz jedne poruke
Stara 27.12.2020, 17:40   #3789
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Vaše iskustvo sa SBB-om

Politicka scena u Srbiji me ne intresuje niti pogadja. Ne zivim od poslova u Srbiji, nisam ni na budzetu pa mi to ic ne treba. Primecujem ipak da su N1/Nova, kad god sam gledao, izrazito rantovale na bukvalno sve a Pink podrzavao vladajucu ekipu. B92 ili Studio B za vreme Milosevica su imali bolji program i rado sam ih slusao/gledao iako se ni tada nisam sasvim slagao sa svim sto sam tamo cuo. Sa 45 godina u d*etu previse sam se politike naslusao u zivotu da bi me jos zanimala na TV-u. To ne znaci da nisam informisan, naprotiv. Citam vesti na netu iz mnogih izvora. Procitana informacija je jezgrovitija i kvalitetnije je analiziram od TV trabunjanja politicara i "analiticara". Informativni program stoga preskacem. S obzirom da informativni program ne gledam a osudjen sam na Supernovu jer nemam alternativu ne pogadja me sto nemam te kanale. Kapiram da postoje ljudi koji bi to gledali i, koliko vidim po reakcijama nekih, ostanak na SBB-u pojedinci pravdaju i tom cinjenicom. To je vise znak politickih simpatija, koje ja nemam ali razumem. Moje je misljenje da je politicka odluka da se ne omoguci gledanje tih televizija na svim kablovskim televizijama. Da je omoguceno, odliv korisnika sa SBB-a bio bi jos i veci. Zaostravanje je SBB-u i ekipi oko njih itekako potredno jer jeste cinjenica da nemaju priviliegovani polozaj koji su imali ranije, i cinjenica je da drzava/politicki vrh/ko-god nastoji da smanji trzisni udeo SBB-a i to se i desava. Rec je i o politickom, ekonomskom interesu pojedinaca ali i geopolitickom pitanju, jer, ako se dobro secam, ruske banke su pozajmile Telekomu pare za sirenje. Meni je potpuno razumljiva i reakcija SBB-a i antikampanja koja se protiv Telekoma vodi - u pitanju je znacajan novac i pomenuti interesi.
Zao mi je sto nemam SK - kapiram da je tu pravi trosak a ne za pravljenje informativnih emisija na N1/Nova. Na kraju krajeva, informativni program i pravis da bi to neko gledao a ne da imas neposredni profit od emitovanja vesti. Ne postoje profitabilni informativni kanali.

Sve to na stranu, postojanje konkurencije je itekako dobro za korisnike.
A to sto SBB ne daje starim korisnicima nikakve popuste... ne daje ih ni Supernova niti bilo ko ako ne mora. Od provajdera mozes da izvuces nesto samo ako pripretis neproduzavanjem-raskidanjem ugovora. Tako sam od Radijus Vektora dobio dve godine HBO dz, sestra je od SBB dobila EON dve godine gratis. Inace bi dobili jedno masno nista.


Citat:
Sad kad imam razvučene i koaksijalne i optičke kablove po stanu mogu da se prebacujem sa Telekoma na SBB i natrag i koristim ponude za nove korisnike na svake dve godine (zadovoljan sam bio kako je internet radio na SBB-u, a i sad na telekomu).
Mogu reci da ti zavidim. E vidis, ja sam bio nezadovljan pre dve godine Radijus Vektorom. Radio sam od kuce i imao prekid neta od 24 sata. Razlog neka sumanutost na njihovom serveru-kablu, nikada nisam skapirao sta je tacno bilo. Odem ja do SBB-a i pozalim se. Budu ljudi poslovni i daju moj broj telefona svom agentu. Nazove covek i kaze kako 20-ak stanova treba da nadjemo kako bi se SBB-u isplatilo da udje u zgradu (ima 15 spratova). Nadjemo? Pa jbt, nisam ja agent, sta da radim sad? Pomognem ja njemu i dam mu neke brojeve telefona da nazove. Na kraju od toga nije bilo nista jer nije bilo dovoljno zainteresovanih. Zasto? Prvo, jer je SBB nesto skuplji, uopste ne razumem kako im ne dodje iz d*ta u glavu da malcice spuste cenu bar za prve dve godine, a drugo, ljudi-korisnici su lenji da bilo sta menjaju. Talodje je idiotska situacija da svaki provajder razvlaci svoje kablove po zgradi. To je ostatak parcelisanja trzista prilikom prve raspodele trzisnog kolaca. Umesto da drzava uredi tu oblast ona za vreme jedne vlade drzi jednu privatnu firmu u povlascenom polozaju pa ta razvlaci svoju infrastrukturu po Srbiji sama, druga vlada favorizuje sada drzavnu firmu a ta oblast ostaje Divlji Zapad. Bilo bi civilizovano i zdravom razumu blisko da svi koriste i ulazu u jednu infrastrukturu pa da korisnici mogu brzo i bez tehnickih problema da menjaju provajdera. To je utopija, znam ali prosto bode oci. U medjuvremenu kod sestre ima tri provajdera (manja je zgrada pa se valjda lakse nadje potreban procenat za isplativost) i svaki ima svoju infrastrukturu u zgradi, kanalica za te kablove i razvodnih kutija su puni zidovi.

Poslednja ispravka: Laskaris (27.12.2020 u 18:01)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke