Prikaz jedne poruke
Stara 3.1.2006, 23:59   #32
Reloader
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Kragujevac - The Soul of Serbia
Poruke: 1.318
Zahvalnice: 98
Zahvaljeno 28 puta na 20 poruka
Određen forumom Re: Max Payne 1 i 2

Citat:
Atila kaže:
Шта то треба да значи Мислим мука ми је више од тог прозивања за године
Znaci da covek (osoba) ne od 15 ali od 12 godina recimo, navikla na GTA i slicna makljanja ne moze bas da shvati tezinu Maxove naracije (i sam recnik koji Max koristi je tezak), ne moze da shvati pricu skroz i da se udubi u atmosferu. MP ipak nije napravljen da pruzi dva sata zabave u vidu "otpustanja mozga na otavu" vec je kao sto sam rekao pravo umetnicko delo.

Ne ocekujes valjda od klinca koji nikad devojku nije imao (a kamoli da se ozbiljno zaljubio) da shvati i udubi se u Maxovu romansu sa Monom i da na kraju zaplace nad njenim mrtvim telom(ko je rekao Reloader ) uz Maxovu recenicu "The past is a gaping hole...The genius of the hole: no matter how much time you spend climbing out, you can still fall back down in an instant. ...Or kissing the mouth of a gun, a bullet trembling in it's dark nest, ready to blow your head off"....

Mislim da je MP mnogo vishe od igre... pogotovo kad ga uporedim sa nekom "retardinjo" igrom tipa GTA ili CS... mislim porediti ove 3 igre je besmisleno... ali bukvalno besmisleno... kao da nisu 2 ista medija...

BTW. Evo su uzori za Max-a i Monu http://dynamic.gamespy.com/~maxpayne...d=10&Itemid=27

Imao sam i link fotografija (kad njih dvoje poziraju) iz igre, ali ne znam gde mi je...

Mislim, za mene je Max Payne umetnost, i uvek ce biti. Znam da ce se, kad igre konacno postanu umetnost, za 20 pa makar i za 50 godina, ime Max Payne-a pominjati kao ime jedne od zacetnika umetnosti u igrama.

Sad je i normalno sto je prodat u toliko malo primeraka (mislim na dvojku). Ni jedan umetnik nije bio poznat u svom zacetku. Obicno tek kada umre, umetnik postaje poznat. Cist primer u game industriji - Thief. Ta igra se prodala tako malo da je to nenormalno, jer su svi pikali sugave Doom i Quake. Tek kad se Looking Glass Studios raspao, gaming svet je video da su naslovi kao sto je Thief, System Shock i Deus Ex (doduse on je bio poznat) napravili revoluciju u igrama...
Reloader je offline   Odgovor sa citatom ove poruke