Prikaz jedne poruke
Stara 6.6.2012, 14:01   #967
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Game of Thrones

@Iris

Bojim se da se necemo sloziti oko ovog pitanja, nikako ne mogu da zamislim Sersei kao lawful bilo sta, a kad smo vec kod zena iz visih esalona rimskog drustva moram reci da me svojom pojavom i ponasanjem nikako ne podseca na Agripinu Mladju koja je hladno manipulisala generacijama rimskih spletkarosa, nego pre na Valeriju Mesalinu, razvratnu i do krajnosti egoisticnu zenu koja svojim dobro osmiljenim ali prizemnim intirgama moze jedno vreme da se odrzi na vrhu ali nikako da ostvari neki znacajniji rezultat.

Ako cemo vec u D&D aligament sistem, koji ocajan i ogranicen kakav jeste bar pruza slikovit prikaz licnosti, Sersei je definitivno Neutral Evil koliko se neutral evil moze biti, apsolutno sve sto radi je radi njenog (i njene kopiladi) dobra, a ne motivisano nekim njenim postovanjem bilo kakvih principa ili propisa, iako se ona u vise prilika trudi da prikaze da je tako.

@Marti

Po meni ti ides u drugu krajnost, predstavljas je kao bezdusnu sadistkinju i inkarnaciju zla, na osnovu tvog opisa mogli bi zakljuciti kao neki chaotic evil , sto po mom misljenju nije ni priblizno tacno, nijednom nisam osetio bes, neprijatnost ili odvratnost zbog neke njene reakcije (mozda par puta, ali to su bile prilike kada nije bila uracunljiva, bila je ljuta ili su ona ili deca bila ekstremno ugrozena, sto je opet prirodno. Jednostavno radi ono sto je najbolje za nju u tom trenutku, tesko je saosecati sa njom kad je vecito u konfliktu sa popularnijim likovima, ali definitivno nije losa kao sto je predstavljas. Kada muci nekog radi to kao kaznu ili da dobije nesto od toga, a ne zbog mucenja kao takvog, kao sto rade na primer Remzi ili Planina ili Vargo. Naravno ekstremno je egoisticna i na momente prilicno okrutna i nikako se ne moze reci ni da je cak ni neutrala a kamoli pozitivan karakter.

Sersei je dobar primer Westrosa u celini, ona je realnost i otelotvorenje tog sivo-sivog sveta. Cela draz ASOIAF je upravo u tih nekoliko veoma dobro predstavljenih vise-dimenzionalnih karaktera (u inventivno napisanom loreu nije sigurno )

Eto troje ljudi koji su citali knjige i mucnuli glavom o njima doslo je do tri dijametralno razlicita shvatanja jednog te istog lika na osnovu njegovog portretisanja u istim, ako to nije umetnost ja ne znam sta je Ne bojte se sa serijom se to nece desiti.
Equilibrium je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
Anceloti`85 (6.6.2012), Krilce (6.6.2012), Marti Misterija (6.6.2012), Miloš987 (7.6.2012), player1 (6.6.2012)