Prikaz jedne poruke
Stara 29.11.2011, 12:18   #172
Highl1
Član
 
Avatar korisnika Highl1
 
Član od: 16.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 11 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Highl1 Slanje poruke preko MSN-a korisniku Highl1
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2011

Citat:
prudentia kaže: Pregled poruke
Po meni je to apsolutno neracionalno ponasanje. Mislim, ako kupujes Android telefon i realno dajes malo vece pare, onda to radis zbog necega sto taj OS nudi. Istina, ima ljudi koji kupuju to jer je u modi, fensi, a realno telefon koriste samo za poruke i pozive, nemaju pojma sta je Market, "ne bi oni to da cackaju". Takvim je apsolutno svejedno je li im verzija Androida 2.2 ili 2.3...
Sa druge strane oni kojima je stalo do karakteristika OS-a i kupuju telefon zbog toga, nece biti tesko da urade par koraka da predju na napredniju verziju. Kad kazem da je jako jednostavno, onda to i stvarno mislim. Pogotovo je to slucaj za Blade-om. Rutovanje se vrsi pomocu programa Universal Androot, koji se skine sa Marketa,instalira i klikne se Root. Postoji i opcija Unroot, tako da nema razloga za strah od rootovanja.
Sam proces stavljanja custom roma se sastoji od kopiranja jednog foldera na karticu telefona. Onda se telefon izgasi pa upali uz drzanje jos jednog dugmeta. I kad se upali postoji opcija da prije brisanja podataka backup- jes stock rom, tako da ako nesto ne bude u redu mozes da ga vratis. Onda kliknes da upises novi rom i to je to.
Sto se tice cuvanja podataka i to je jednostavno, Titanium backup za sve aplikacije, a postoje i aplikacije za backup sms-ova i kontakata.
Sve u svemu, za sat vremena dobijas novi sistem sa svim svojim podacima i starim na sigurnom (za svaki slucaj). Ako nisi spreman ovo da uradis, vjerovatno ti je svejedno imas li Froyo ili Gingerbread. Ali argument - ja to necu za duplo manje para, jer necu da cackam, prosto ne pali.
tako je, ali su ljudi jednostavno lenji, i ne žele da se cimaju, očekuju da im sve radi odmah, kao kad kupe peglu ili mikser
Highl1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke