Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2006, 4:05   #136
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: objasnjenja pocetniku

Citat:
Zato što grešite, ovaj grešite negde... ili imate neki šlogirani VS6 (da ne kažem nešto drugo)...
I u čemu bi bila ta "naša" greška ovde Problem sa "using namespace"-om i "std" zaglavljem je opšte poznat u verzijama Microsoft Visual C++-a od verzije 6 pa nadole. To je i uobičajena početnička greška kada se C++ kod kompajlira u njima. Ovaj problem, kao što sam već rekao, je ispravljen u novijim .NET verzijama i u njima je sasvim lepo moguće kompajlirati kod i sa korišćenjem "using namespace" deklaracija.

Citat:
Kada je toliko loš , zašto je onda toliko i popularan? Ok jeste da MS nikada nije preterano mario za resurse računara, ali na to smo se već navikli
Greška u kucanju Trebalo je da stoji "Microsoft Visual C++ 6" umesto "Microsoft Visual Studio 6". Ispravljam se jer greška nije bila namerna već izazvana umorom Inače, nemam ništa lično protiv Microsofta niti MS C++-a 6 . Da je takav slučaj ne bih ga ja lično koristio Na nove .NET verzije sam još uvek pomalo alergičan a i ima i još par stvari koje mi se ne sviđaju i zbog čega ne prelazim još uvek na .NET.
Citat:
Recimo, podaci za debagovanje i još neke sitnice koje su uključene po
Ovo je meni lično sve već poznato ali ću sada da te pitam da li ozbiljno misliš da sve navedeno zahteva čak jedanaest puta više mesta od veličine samog programa a veličina tih "podataka" se povećava skoro eksponencijalno sa povećanjem programa Uzmi u obzir da je u onih DevC++-ovih 20KB smešteno sve od stvarnih funkcija koje su potrebne za rad programa. Pretpostavljam da je ista stvar minimalno smeštena i u MS verziju jer sigurno DevC++ kompajler ne proizvodi toliko drugačije instrukcije od onih koje proizvodi MS kompajler kada je u pitanju isti posao

E sada za build i release verzije možda znamo ja i ti i još poneko ovde ali se kladim da je veoma malo ljudi koji su tek počeli sa programiranjem došlo u situaciju da podešava kompajler Takođe mislim da dobar deo softvera koji izađe iz "domaće" (pa i strane) MS Studio furune uopšte ne izlazi u release varijanti jer većina tutorijala i knjiga ovu stavku (podešavanje kompajlera) vešto izbegava. Zato nije ni čudno da većina ljudi i ne traži rešenje za problem za koji nezna ni da postoji. Šta tek reći kada se radi o aplikacijama koje su velike po nekoliko megabajta pa par stotina KB ili čak MB nije moguće ni primetiti Inače, release varijanta "Hello world" programa je "teška" takođe oko 60-ak KB dok je u DevC++-u podešavanjem kompajlera moguće izvesti da njegov "Hello world" iznese samo 8-9KB! Razlika je opet ogromna

Znači stavka i dalje ostaje da mislim da je preko 1000% prostora od osnovnog dela aplikacije previše za čuvanje čistih debug informacija i ostalog đubreta Možete me smatrati paranoikom ali eto

Poslednja ispravka: holodoc (12.8.2006 u 4:23)
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke