Prikaz jedne poruke
Stara 16.2.2006, 20:26   #13
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Nedoumica <3DS Max)

Ljudi, hvala najlepse na komentarima, dosta ste mi pomogli. Cim smognem nesto vremena, krecem na ispravke.

@Nesonjacc:
Tacno je za planetu. Izgleda stvarno pomalo bljutavo .
E sad, to nije zemlja (jer se animacija desava na obodu, tada vec razvijenog covecanstva), i razmisljao sam se da li da uzmem planetu sa atmosferom ili bez. Odlucio sam se za prvu opciju i pao na ispitu . Mozda cu ipak da uzmem sliku zemlje pa cu joj u photoshopu napraviti drugacije kontinente.

Da ravucem brod? Mislis da ga razvucem njegove kopije po skali, kada dolazi, ili sta?

Sto se tekstura tice, probacu da mu dodam prljavstinu i nesto malo bumpa, mada uopste nemam predstavu kako ce to izgledati. Mozda mu i malo blurnem sliku refleksije.

Grupni skok? Jos razmisljam na tu temu i to me najvise plasi. Prvo sam mislio da stavim neki potpuno providnu sferu u pozadini gde su se brodovi uputili, pojacavam refrakciju (dok se brodovi gube) u cijem je slotu ucitana procedura swirl, recimo. Ili da sve to odradim preko video posta? Da ih napravim kao na pocetku, mislim da je neizvodljivo. Jer ce onda biti previse klonova brodova (iako su ovi u daljini sa najmanje moguce poligona urasdjeni t,j, ne smooth-ovani), a tu bi i motion blur usporio mnogo render.

Zlatno, pravilo kinematografije. Heh... I sam sam montazer. Ne znam, da je neka veca scena u pitanju, sigurno bih je rendao iz nekoliko uglova, ali to nije slucaj sa ovom. Promenom kadrova bih samo zbunio posmatraca (sto i nije lose kada se rade, recimo bitke), posto sama scena traje svega 12-15 sec. Dakle bile bi to 3 kadra od po cetiri sekunde, na rez. Sa mixom bi bile jos krace. Dakle, plasim se da bih posmatraca zbunio.

@Void:

Sunce cu probati da stavim negde u zlatnom preseku, ili skroz na ivici, a planeti cu dodati duboku senku. Svetla na brodovima? Plasim se da ce pomalo izgledati cirkuski, ali probacu. Broj zvezda cu, kao sto je rekao Nesoljacc, da smanjim i probacu da napravim dobar kontrast.
Za motivaciju broda si potpuno u pravu. Probacu kako znam i umem da obogatim ovu linearnu voznju.


Za kraj:
Da li da stavim asteroide, ili ne? Mozda ih ne bi bilo lose staviti negde pri sredini animacije, (kada se brod najbolje vidi) u pozadini, ili bi to bilo prenatrpano? Da li da probam da obogatim animaciju ovih stotina broda koji su u daljini. Recimo da im stavim modifikovani heliks (svaki da ima svoj) kao putanju, i tako dobijem utisak roja, koji se sprema za hiper skok. I probacu da animaciju ovoga puta malo bolje i kvalitetnije iskmpresujem u dvx.

Hvala jos jednom.

Vi ostali (koji nemate dial up) ... sto ste se ucutali?
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke