Prikaz jedne poruke
Stara 15.1.2018, 13:38   #12064
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.396
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 481 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Dnevnik gledanja filmova II

The Thin Red Line (1998)
http://www.imdb.com/title/tt0120863/?ref_=nv_sr_1


Samo iskustvo je priča za sebe treba pregurati skoro tri sata kolko traje film. Prikaz Drugog svetskog rata u nešto drugačijoj perspektivi samog reditelja tokom sukoba na Pacifiku izmedju Amerike i Japana. Verovatno ste čuli za film The Tree of Life? i ovaj film je takodje režirao isti taj reditelj neki ga čak opisiju kao misk Odiseje u smemiru što ima malo istine jer pored pojedinih vizuelnih momenata film tera na razmišljanje o životu. U jednom trenutku posmatramo horor samog rata da bi s vremena na vreme kad film malo stane dobijemo prikaz prirode, životinja ili ti prizor sunčevih zraka ili vetar koji šije travu ili prikaz stanovnkika ostrva koji žive normalan jednostavan život koji je za modernog čoveka ne civilizovan, takodje svako od vojnika ima svoj pogled na život i neki vode bitku u svojoj glavi i onda sebi na sve to čovek treba sebe da zapita pa ljudi šta smo mi to postali, izgleda da nemamo rešenje da rešimo neke pobleme i da je jedino rešenje konflikt ili sukob jer je to najlakše od bilo kakvog logičkog rešenja!? ja samo gledajući ovaj film osetio sam tugu, iako je od ovog konflikta prošlo dosta dugo ni budeće generacije niti da sad nazovemo moderno društvo nije ništa naučilo i gledajući sadašnju situaciju ništa se nije niti bolje niti značajno promenilo i nikad nebi bio deo nečeg Trećeg što bi možda došlo u nekoj skorijoj budućnosti. Što se tiče samog filma dobro je snimljen, veliki broj glumaca je učestvovalo u ovom filmu i imena se mogu videti na posteru, na dodeli oskara nije dobio ništa i na kraju neki se pitaju koji je bolji film Saving Private Ryan ili ovaj?

Ocena 7/10
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke