Prikaz jedne poruke
Stara 21.1.2021, 23:01   #586
tref
Veteran
 
Član od: 5.8.2013.
Lokacija: Nis
Poruke: 1.159
Zahvalnice: 312
Zahvaljeno 368 puta na 275 poruka
Određen forumom Re: Savet oko izbora telefona?

Citat:
TDK's Villain kaže: Pregled poruke
Hvala svima na pomoci, mislim da mi je pao izbor na 2 telefona, Realme 7 pro i huawei nova 5t.

Evo da vas jos malo gnjavim, koji vise preporucujete?
Dvoumim se jer sam saznao da huawei nova 5t ipak dolazi sa Google servisima tako da mi je on upao kao opcija jer sam svakako do sada koristio huawe nova 3i i stvarno nisam imao zamjerki, pa mi se nekako prirodnije cini da samo apgrejdujem sa nova 3i na nova 5t.

Dakle samo par stvari, vidim da realme 7 pro po specifikacijama ima bolju kameru 64mp vs 48, vise rama 8vs6, noviji je ali opet je jeftiniji pa mi nije bas najjasnije zasto?
Kao prvo, nije druze sve u megapixelima, vec u senzoru, tj, velicini optike, to 64mpx vs 48mpx, ne pije vodu, jer sam imao Nova 5T koji ima 48mpx, sada imam Mi 8 sa "samo" 12mpx pa jedno 3x ima bolji fotoaparat. Drugo, Realmi je budzetski model, dok Huawei ipak to nije i ima jaci cipset dosta, kirin 980 je u rangu Snapdragon 855, ono sto ti mogu reci, Huawei Nova 5t je odlicne izrade i ima jedan od najlepsih IPS-LCD ekrana. Huawei drzi cenu. Al dobar je taj realmi, ima Oled ekran, sterao zvuk, solidan cipset, ne znam kakve kamere imaju, softver sam video, deluje mi onako, kao cist android malo doradjen, dok EMUI je malo doteraniji, itd... Sta god da uzmes, dobar izbor. Samo da Realme nema neki problem sa ekranom, jer to je njihova boljka, citajuci komentare po netu, znam za 7, da ima problema, za 7pro ne znam, jer se nisam interesovao za njega. Izgooglaj malo, vidi, dal taj model ima problema sa ekranom, jer to je teska frustracija. Srecna kupovina!
tref je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku tref na korisnoj poruci:
doctor (22.1.2021), TDK's Villain (22.1.2021)