Prikaz jedne poruke
Stara 27.8.2009, 20:47   #229
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Који бесплатни антивирус

Win Firewall, vrlo triki pitanje . Zašto? Pa, on po def kako je podešen ne predstavlja nešto dobru zaštitu, a samo podešavanje njega je prava mala avantura koja podrazumeva da znaš šta podešavaš i zašto. Kad se ručno podesi, zna da bude dosta dobar, ali ovako po def nije nešto bog zna što. U svakom slučaju, većina ljudi jednostavno preporučuje da se mimoiđe.

Jednostavnije rešenje koje mnogi lepo primenjuju je instalacija nekog besplatnog firewalla. Mislim da će ovaj link da te zadovolji:

http://www.techsupportalert.com/best-free-firewall.htm

Pomenuta su 4 odlična firewalla koje bi ti svako pomenuo na ovaj ili onaj način. Svaki od njih je po ocenama na dosta mesta dobar produkt koji spada u vrh i koji odrađuje posao kako treba. Članak je dobar jer daje opis samih firewallova, svaki od njih je opisan, date zamerke pa može da se bira. Imaš niže na stranici brz pregled za odabir proizvoda.

Ovde na forumu, većina ljudi će ti kao predlog dati Comodo, jednostavno pokazao se kao odličan proizvod koji je u vrhu po karakteristikama, mada traži vreme za obuku i malo znanja. Nije baš najpregledniji ali opet, vredi se malo pomučiti. Inače dolazi u sklopu celog paketa koji obuhvata i njihov antivirus pa pri instalaciji treba odabrati samo instalaciju firewalla, i mnogi kažu da je zbog komfora rada na kompu poželjno isključiti pri instalaciji opciju Defense+ (ili bar smanji nivo podešavanja njega). Mada, ni ostala 3 kandidata nisu za bacanje, naprotiv. Razlike u zaštiti su vrlo male.

Lično, koristio sam dva od pomenutih, Comodo i PC Tools Firewall Plus i oba su me zadovoljila, ovaj drugi mi je bio manje napadan i da manje opterećuje sistem, mada imam utisak da Comodo ima više opcija koje mogu da se podese prema potrebi ali opet, treba ih pronaći.

@Keki:

E sad, mani bilo koji se ne oseća na kompu. Jednostavno, Quad core sa 4 Gb rama pa ... . Dakle, nije baš da sam etalon za starije konfiguracije, moram da priznam.
vasiljevic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke