Prikaz jedne poruke
Stara 21.6.2008, 18:26   #6
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Windowsi nece na SATA HDD

Imam istu maticnu kao i ti. Xp sp3 mi je instaliran na Seagate baracuda 160gb sata II a vista sp1 64bit na WD 640gb sata II. Pre WD-jca sam koristio i maxtor 120gb ata133.
Kada sam dobio plocu i probao da instaliran XP sp3 na seagate zbunjivalo me je sto kada izvadim maxtora, nakon zavrsene instalacije, windows nece da se butuje. Ukapirao sam da je boot fajl uvek stavljao na maxtor.
Resenje je bilo instalirati windows bez maxtora do kraja i ukljuciti ga na kraju. Izgleda da opcija u biosu gde se odredjuje prioritetni hdd ne radi bas najbolje kada je instalacija windowsa u pitanju ali za dual boot moze da posluzi. Za nju je prioritetni prvi hard na listi (u biosu).
Kada sam nabacio vistu na WD-jca za svaki slucaj sam iskljucio seagate cisto da budem siguran sta radim (posto je bez maxtora sada seagate prvi na listi). U biosu je namesteno na native ide i to nisam dirao. Sada koristim winxp sp3 corporate edition (nisam ga ja pravio nego Microsoft). Ranije sam koristio xp sp2 corporate edition on mi isto nije pravio problem bez maxtora.
Mora da je neka sitnica u pitanju, i to ona koju je tesko otkriti a najvise nervira. Nemoj da odustajes. Iskljuci stari hard nacisto i probaj da instaliras win bez njega.
Napomena : Kada vratis stari hard bios ga automatski namesti kao glavni i u biosu moras da odredis da ti prioritetni hdd bude novi.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ivanza na korisnoj poruci:
Obtainer (22.6.2008)