Prikaz jedne poruke
Stara 25.1.2011, 23:56   #8
Geomaster
V.I.P. Programiranje
 
Član od: 28.6.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.342
Zahvalnice: 2.836
Zahvaljeno 1.047 puta na 507 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Geomaster Slanje poruke preko Skypea korisniku Geomaster
Određen forumom Re: Server and Client problem

Citat:
clzola kaže: Pregled poruke
Nisam koristio fork u serveru... al hvala na odgovorima, mislim predpostavljao sam da nece moci par header-a ali eto cisto da pitam...

Igricu sam odradio na Linux, Klijent i Server i trenutno rade samo na mom kompu... Videcu dalje da probam da prosirim da moze u LAN pa u internet, a sto se tice Windows-a, snaci cu se nekako, mislim da se inicijalizacija i setup razlikuje dok je slanje i primanje isto (send() & recv()).

Pitanje:
Da li moze da se server upali na Linuxu, da se jedan od klijenta poveze sa Linux sistema a drugi klijenti da se povezu sa Windows sistema... ?

SS Igre:
http://img231.imageshack.us/f/screenshot2ipr.png/

Jedina je mana sto recv() komanda blokuju igricu, to jeste kada je vrijeme da klijent primi koordinate od drugog klijenta, ne moze se stisnuti Exit dugme ili Close dugme u titlebar-u.
Ako imaš klijent koji radi pod Windowsom, moći će da se konektuje na bilo koju vrstu servera. Serveri rade na socketu, tako da je sasvim nebitno pod kojim operativnim sistemom su (isto kao što ti možeš da pristupiš Apache serveru preko Win-a).

Davno sam radio sa socketima u Win-u, ali koliko se sećam socket je kao random-access fajl sa kog možeš da čitaš i u koji možeš da pišeš.

To što recv blokuje igru može da se reši samo multithreadingom, ali onda moraš da paziš na sinhronizaciju. Meni je u mom frameworku trebalo dve neprospavane noći da sredim sve mutexe među 50+ različitih objekta od kojih svako može da spawnuje thread i accessuje neki drugi objekat... Kod tebe je to nešto manjih razmera, tj. jedan thread bi radio message pump i rendao u framebuffer a drugi se bavio logikom i send&receive (ako hoćeš, može da bude i jedan za sâmu logiku a jedan za komunikaciju, u suštini kako ti odgovara).
Geomaster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Geomaster na korisnoj poruci:
clzola (26.1.2011)