Prikaz jedne poruke
Stara 7.10.2010, 19:42   #15
Aibo
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Aibo
 
Član od: 30.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 7.297
Zahvalnice: 993
Zahvaljeno 3.965 puta na 2.387 poruka
Određen forumom Re: Pomoć oko kupovine abgrejdabilnog kompa

Citat:
MilanGM kaže: Pregled poruke
Pa to sad i ja gledam... ne bavim se 3D renderingom pa da mi nešto treba procesor baš toliko (a mislim, sve je bolje od mojeg sadašnjeg single-core intela na 3ghz i DDR1 memorije )

U stvari treba da gledam šta je naj-abgrejdabilnije. Uzeću nešto sad, a sledećih godina - prodam kao polovno i uzmem nešto bolje.

Sad me intel razočarao što su stali kod i7 (izgleda) ja sam se nadao da će izbaciti i neki i9 pa će padati cene

Žao mi je samo što se da uopšte ne razumem u AMD procesore i njihove podloge i druge fore. vidim da na itsvetu pričaju da treba paziti prilikom Qpovine da procesor bude ne C3 revizije. To su valjda verzije tog istog procesora?

A zapravo, i to što čovek kaže, moram da pazim i šta je low-power consuming jer sam dao 65€ za to napajanje od 500W i sad mi se baš nešto ne kupuje novo...
Ne daj da te zbunimo silnim predlozima, to tvoje napajanje je sasvim ok i 100% će terati bilo koji od pomenutih procesora sa bilo kojom grafikom koja dolazi u obzir. I lepo neko reče, za koji god brend da se odlučiš, biće prilično dobro u realnom radu. Ako ideš na Intel, proći ćeš nešto skuplje i znaćeš da je neki i7 vrh upgrade-a na toj ploči, što i nije mala stvar jer je reč o odličnim procesorima. AMD je celu tu priču racionalizovao, pa tako npr. ja koji imam solidno star procesor i podnožje mogu da ubodem trenutno najači Phenom x6 sa 6 jezgara...sa njihove strane veoma lepo odrađeno. Ni to sa C3 jezgrima ne treba da te brine, lako se sredi da bude takvo.
Aibo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke