Prikaz jedne poruke
Stara 18.8.2006, 11:39   #5
Eddie
Član
 
Član od: 11.3.2006.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 482
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 20 puta na 18 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Eddie Slanje poruke preko Skypea korisniku Eddie
Određen forumom Re: Memorija koja RADI na DFI Ultra D???

Pa ni ja ne znam da li ima jednostranih modula od 1GB na 500MHz.Obicno imalu hladnjake pa se ne vidi.A u specifikacijama ne pise da li su jednostrane ili dvostrane.
A sto se tice ploce,da li podrzava dvoslojne zakljuci iz moje price:
kad sam dobio novu DFI (predhodno sam imao MSI Neo2-V) imao sam 2x512Kingston VR.Sistem nije hteo uopste da se podigne,par puta je usao u bios ali kad snimam i izlazim iz biosa-CRN ekran!Ako si imao prilike da vidis uzivo ovu plocu ona ima 4 led lampice na sebi koje pri startovanju svetle crveno,svaka se gasi redom kako se prijavljuju procesor,memorija,hdd,boot...zaboravio sam redosled.Uglavnom kad dodje na red lampica za verifikaciju memorije,ona ostaje da svetli,par puta se i ugasila i tada udje u bios ali tada ostaje da svetli zadnja koja verifikuje boot. I tako ja i serviser,kod koga sam odneo komp,menjamo i menjamo slotove kad njemu padne na pamet da ubaci JEDNOSTRANOG Kingstona na 333.I cap!Windows se digo za desetak sekundi.Probamo tu memoriju u kombinaciji sa jednom mojoj-jok,ni da pisne!Uzmem mu ja tog jednostranog Kingstona i nabavim jednostranog PQI (isto na 333) i komp radi ko zmaj! A stare memorije radile na staroj ploci super,sada sam ih prodao bratu i rade kod njega,znaci da one nisu problem.Valjda,ne znam dal postoji drugi zakljucak????
Videcu da nadjem tog Kingmaxa pa da ga probam,pusticu ga ako podigne sistem kroz test program,nek prodje kroz desetak ciklusa pa ako nema gresaka - uzimam 2 komada.A mislio sam da se obezbedim sa 2GB i da mu ne mislim vise.
Eddie je offline   Odgovor sa citatom ove poruke