Prikaz jedne poruke
Stara 11.5.2009, 18:38   #1
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Pomoc sa HDD i chkdsk /f (hitno)

Pozdrav,
hitno mi treba pomoc sa hard diskom Seagate 320 GB koji ima samo 2% slobodnog prostora a sadrzi jako bitne podatke za firmu koji mi trebaju u narednih 7 dana.

Na kompjuteru u kom se taj HDD nalazi,stoji i jos jedan HDD Maxtor od 80 GB na kojem se nalazi windows i programi tako da je ovaj hdd od 320 gb donedavno radio normalno i sluzio samo za te podatke koji se jos uvijek na njemu nalaze.

E sad,prije nekoliko dana crkne windows i ja ga reinstaliram na hdd od 80 gb,i nakon reinstalacije SVAKI PUT po paljenju racunara izlazi disk checking i provjerava taj disk od 320 gb na greske.

Ne nadje mu bad sectore,sve ok,kao,idemo dalje.

Zavrsim s radom na kompjuteru,ugasim,a kad ga ponovo upalim opet ga cekira na greske i tako sam radio do juce.

Juce krenem da upalim,nece NIKAKO.
Wtf?!
Pop***im i istekam hdd 320 i ostavim samo na 80ki da radi,i radio je kompjuter sasvim ok.

E sad,moje pitanje je : koji djavo se desava tom hdd-u od 320 kad nema bad sektora i kako da otklonim taj kvar kad nece da mi upali kompjuter cim povezem taj hdd?

Sta da mu radim sto mu gromova...pojma nemam,a podaci mi trebaju i nemam nacina da ih bekapujem ako disk ne radi...nisam probao da ga vadim i stavljam u drugi kompjuter niti to smijem raditi na poslu...sta da uradim?
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke