Prikaz jedne poruke
Stara 24.9.2019, 13:49   #1
MiKi-_-
Član
 
Član od: 26.6.2010.
Poruke: 70
Zahvalnice: 30
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Šta da uradim sa ovim Kompjuterom?

Pozdrav svima! Nisam dugo bio ovde, ali verujem da je ovo i dalje najbolje mesto da se pita za savet za kompjuter.
2012 sam uzeo kompjuter, menjao tu neke delove, u medjuvremenu mi je crkla i maticna i uzeo sam novu graficku i najapanje i na kraju sam ostao sa :
Maticna : Gigabyte H61MS
Processor : intel i5 3550 @3.3ghz
Grafika : AMD r9 280x
Ram : 8GB DDR3
Napajanje : Chieftec 750W
HDD : 500GB Djubre koje mi toliko usporava procese na kompu da je on manje vise razlog sto hocu da menjam ceo kompjuter i da stavim neki brzi SSD od terabajt minimum.
Sada pitanje ide ovako, U skorije vreme zelim da upgradeujem komp, to bi realno uradio za najvise 6 meseci recimo. Planiram da potrošim 2000e na ceo komp. Koje delove odavde valja iskoristiti, da li uopste valja iskoristiti nesto iz setup-a(graficka i dalje uopste nije losa, ali bih potencijalno i nju nadogradio), napajanje verujem da ne treba da se menja. Zahvalan sam za svaki savet!
P.S Bitno podpitanje - postoji li neki SSD koji mogu da kupim sada, a da posle njega stavim u novi komp. Dakle neki SSD koji ce biti brz i moderan ali ce da pase na ovu moju staru maticnu i na novu koju budem uzeo( a da se ne zeznem i ne pase na jednu ili drugi maticnu/ili zrtvujem neki preformans jer gledam da je kompatibilan sa obe maticne). Hvala svima unapred!
PPS - Takođe ako bi neko imao preporuku za ceo setup za taj komp, ili da čekam pa da pitam za 4-5 meseci ovo pitanje?
MiKi-_- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke