Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2018, 13:56   #49
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Ne prosipam mudrolije, ali se ne usuđujem da poput tebe i još nekih (i većine "komentatora" na news portalima) sve što se ne uklapa u moj pogled na svet proglasim za glupost ili bolest, pa čak i naučna istraživanja ili opšteprihvaćene naučne teorije. Fasciniran sam "mudrošću" ljudi koji, nakon što su pročitali neku vest u kojoj su prvi put i saznali za neko istraživanje u dve sekunde dođu do genijalnog zaključka i ospore nečiji desetogodišnji rad. Fasciniram sam ljudima koji ne umeju da reše zadatak iz fizike za 6. razred, ali samouvereno objašnjavaju gde je greška u detektovanju gravitacionih talasa. Možda neko istraživanje zaista nije kvalitetno odrađeno i rezultati nisu validni, možda je neka hipoteza pogrešna, ali kako polupismena budaletina ili čak i vrlo pismeni pravnik ili istoričar može tek tako, u sekundi, da uvidi greške nekog eksperimenta iz oblasti o kojoj nema pojma.

I opet spinuješ, menjaš teze. Da li zaglupljene mase "usrećuju" naučnici ili populistički demagozi koji su i sami najčešće u sukobu i sa naukom i sa logikom, pa i sa zdravim razumom na koji se često pozivaju? Stvarno ne razumem čemu to stalno izvrtanje činjenica, poricanje stvarnosti. Da smo kandidati u nekoj predizbornoj kampanji, pa da čovek razume, ovako mi stvarno nisi jasan.
To da su vecina inteligentnijih ljudi danas levicari i komunjare je potpuna istina, naravno, ja sam i napisao da je to i najveci zlocin levice i komunizma, u sustini, i razlog zasto ce levica unistiti zapadnu civilizaciju. Razlog za to je cak i jako jednostavan- levicarsko drustvo je napravilo sistem gde su poslovi koje obavljaju inteligentniji ljudi regulisani sto vise, gde ne postoji slobodno trziste, itd. Zato inteligentni ljudi danas i ne razumeju sta je to slobodno trziste, ne znaju sta to znaci borba na istom, i to je razlog zasto su levicari i nemaju pojma o zivotu. Lekar u 19-om veku se borio na slobodnom trzistu, profesor u 19-om veku se borio na slobodnom trzistu, naucnik u 19-om veku se borio na slobodnom trzistu. Danas su to jedne od najregulisanijih i najparazitskijih sfera u drustvu- medicina, obrazovanje i nauka. To vazi i za masu drugih zanimanja koje pre svega obavljaju inteligentniji ljudi, u proseku. Njihovo Trziste rada je jako ograniceno i neslobodno, generalno. Naravno, govorim generalno o tendencijama, to ne znaci da je vecina inteligentnijih ljudi sklono levicarskim idiotskim idejama, samo vecina.

Poslednja ispravka: kami (12.8.2018 u 14:06)
kami je offline