Prikaz jedne poruke
Stara 13.3.2018, 14:44   #168
JiubGuard
Član
 
Član od: 22.11.2015.
Poruke: 34
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 24 puta na 14 poruka
Određen forumom Re: 03/2018 "Avenija arhimandrita Agatona"

Citat:
DArthShone kaže: Pregled poruke

PS, da te podsetim, boje militantnog krila "progresivističke" rainbow internacionale su crvena i crna, iste one koje su "krasile" zastavu ideologije koju tako preziru i koju ti ovde pominješ kao primer mračnjaštva i institucionalizovanog zla. Metodi su im slični, ako ne i identični, jedino što nisu za sada naoružani, jer im to i nije potrebno, štite ih mediji, akademija, država sa svojom oružanom silom, kao i činjenica da se u velikoj većini radi o deci, a mi smo jelte osetljivi po pitanju dece. Idioti iz Hitlerjungenda su male mace za ove nihiliste i postmoderniste, zombije u najavi. Kuzma je samo propustio da napomene, ali to i nije bila tema njegove kolumne, da su zombiji produkt razorene porodice, dominacije medija, debilnog obrazovanja i dominacije ideologije koja je savršeno spojila neoliberalni kapitalizam sa lenjinizmom umekšanim Franfurtskom školom. Duh zla ima i crne i rainbow pojavne oblike, prijatelju.
Aman, čoveče, pa gde samo poveza Lenjina i neomarksizam zajedno sa neoliberalnim kapitalizmom? Ne mogu da verujem da i posle 30 godina od kada komunizam/marksizam ne igra relevantnu ulogu u političkom životu evrope i dalje postoji antikomnistička histerija. Podsetio si me na ove sa sajta Pogledi, koji i dalje tvrde da Srbijom vladaju komunisti.

I kakav bre društveni ugovor? Na šta tačno misliš? Ja jedino znam za Rusoov društveni ugovor, ali koji nema veze sa ovom temom. Taj društveni ugovor je hipoteza da bi se objasnio suverenitet vlasti, odnosno odakle vlast crpi legitimitet, da li je to odozdo (narod, "opšta volja") ili odozgo (od boga kako se nekad verovalo).
Kako je uopšte moguće povezati ono zašta se zalaže taj SJW sa ekonomskim modelom, kao što je kapitalizam.

Izgleda da je identitetska politika veštačka i predstavlja tešku glupost, ali samo ako se ne tiče nacionalnog, verskog i etničkog identite. E, tad je iskonska želja za slobodom potlačenog.

Ljudi, slaba bre ova rasprava nije čak ni u top 5 Kuzminih po broju odgovora. Nijedna uvreda, pretnja, ban. Razočaran sam.
JiubGuard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku JiubGuard na korisnoj poruci:
Relja (13.3.2018)