Prikaz jedne poruke
Stara 21.10.2011, 19:04   #50
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-990,Telenor one-touch

moguce zato sto sam student,mada imam i redovna primanja,tako da ne znam do cega je tacno...
i da da
kupio sam telefon za 1990 dinara uz prenesi i surfuj 500 paket.kako sam 3 dana poprilicnu dugo cekao u radnji,nije da vec nisam upoznat sa telefonom ali opet kada je kod mene u rukama,i moj je,druga je prica.napisacu ovde neke svoje utiske,a mozda padne i review ako bude zainteresovanih,posle nekog duzeg koriscenja
da krenem redom...u dosta kompaktnoj kutiji naci ima meste za punjac,sastavljen od usb kabla koji se koristi i za komp,i dela koji sluzi kao nastavak za prikljucenje u struju,da se tacnije izrazim uticnica u koju se stavlja usb(jos nisam isprobao ovo)

izrada.bez ikakvog preterivanja,po ovom segment necete zakljuciti da je telefon alcatel,izgleda dosta solidno a sam kvalitet izrade me je gotovo zadivio.dok je alcatel poznat po tome da su im telefoni,onih par sto naprave,gotovo toliko ruzni da momentalno odbijaju svakog kupca,ovaj telefon izgleda poprilicno solidno.sam materijal je dosta solidan,to je plastika ali nekako prijatna na dodir,uredjaj je cvrsto izgradjen,bez ikakvog krckanja,ugibanja.plave je boje,zadnji deo je slikovno teksturiran(gladak na dodir),sa telenor natpisom i logoom u donjem delu.napred ne pise alcatel tu je soldino home dugme,tri kapacitivna ispod ekrana,sve u svemu fino.sa strane telefona je plastican okvir,linija,cija je uloga valjda da poboljsa izgled,meni je ok.najveci down side u ovom delu jesu volume dugmad,koja odaju utisak kvaliteta,ali su previse plitka,dakle,trebace malo navikavanja,ali nista strasno.takodje i power/lock dugme koje je u ravni telefona,opet,deluje kvalitetno ali malo nezgodno za pritisak.telefon ima senzor za odredjivanje osvetljenja(koji sam iskljucio),blizine,i prednju kameru.iza je glavna kamera,blic(na telefonu je aplikacija za lampu ,i resetka od zvucnika,koji su bas nahvalili na netu,ali ja ga jos nisam probao.

sledi naravno ekran.koji je po meni,odlican.boje su mi ok,i osvetljenost takodje,stoji mi na nekih 65 posto,mada ja volim da je nekako tamniji ekran,lakse mi je da gledam(samoled mi na primer,zamara oci podosta).sa strane reprodukcije boja,nema nikakvih problema,a i uglovi gledanja su podosta dobri,mada je meni ovo apsolutno ne bitno.video sam da se neki zale na isprane boje i sl,mislim da to nije tacno.cak i crna izgleda solidno.osetljivost na dodir...tam tam tam...odlicna.kilav touch ubija poentu touch screena,ali ovde to nije slucaj.ekran je kapacitivan,registruje dodire i kroz nokat,i momentalno reaguje.sve u svemu,ne vidim neku posebnu razliku izmedju skupljih telefona i ovog,ima je verovatno,ali je tesko uociti.da ne ispadne da hvalim telefon ne znam kako,ali zaista sto se tice iskustva prilikom koriscenja,nemam zamerki na ekran,i rekao sam ranije,da je ovo lose,odmah bi bacio telefon.
rezolucija je 320x480 i prikaz slike je dosta dobar,meni.kakav bi bio da poredim sa wave-om i 800x480 samoledom,ne mogu da kazem jer nemam wave.ali ne verujem da bi na alcatelu bilo bolje

tu je android,hardver je 600mhz,ardeno 200gpu,512 rama,sto je solidno za jedno android iskustvo.sto se tice igara,sledi mi da isprobam,kao i mnoge druge stvari.tu je market i zagarantovana je zabava.baterija je 1300mah-a,i takodje moram i nju da istestiram,ali jasno je da nema neke razlike u odnosu na ostatak androida.da pisem nesto dalje nema smisla,jer nemam telefon dovoljno dugo.mogu reci da fruit ninja je zalagovao pri pocetku prve igre na sekund i posle toga radi skroz tecno
najveca mana mi je sada jasna,a to je kamera.ne mogu jos da sudim o kvalitetu,ali fotografije mi deluju bas lose.bice ok za slikanje sa drustvom,ali slikati ono sto je recimo hsv radi sa wave-om je nemoguce.
ovaj telefon je po meni,definitivni best buy.za 990 dinara dobija se paket sa 500mb+neogranicen spor net kasnije,150 minuta+500 dodatnih za telenor(tek posle ovih 150),500 poruka,a telefon kosta 2000.
ako poredim sa http://www.vipmobile.rs/mobilni-ured...bali.1565.html
koji je moj prosli telefon,ajoj.ovaj lg ima bas los rezistivni ekran,mada ima solidan audio izlaz,sto ovde jos nisam probao kako valja(zaboravih da kazem da su sluske uz alcatel ispod proseka),i kameru koja je solidna bas.ali opet sramota je i porediti telefone,jer je alcatel zaista mnogo mnogo bolji.
za sve sto vas zanima a nema u ovom kratkom tekstu pitajte slobodno,pa ako znam reci cu
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku talenat na korisnoj poruci:
DragonSlayer (21.10.2011), Fickey (7.11.2011), gorgilije (21.10.2011), zajchik (21.10.2011), zelenooki (11.6.2012)