Prikaz jedne poruke
Stara 1.4.2010, 0:28   #1
Marko 0401
Veteran
 
Član od: 15.10.2006.
Lokacija: Nepoznata
Poruke: 1.109
Zahvalnice: 125
Zahvaljeno 77 puta na 69 poruka
Određen forumom Hard Disk (laptop)

Pozz ljudi, imam problema sa HDD-om pa mi treba neki savjet!


Problemi su počeli kada sam izdjelio disk na više particija (ranije bio na 4, sada na 7 particija) i instalirao Windows7 na jednoj od njih!
Samo sa tom particijom i imam problema, ali predpostavljam da je komplet HDD pri kraju.
Dakle, ta particija prijavljuje corrupted disk svaki čas i CHKDSK se radi svaki put nakon restarta!
Onda par puta radi dobro, ali brzo krene sa prijavljivanjem greške sa diskom i onda se događa haos. Tada ne mogu čak ni folder na desktopu da kreiram!
Ostali programi isto trokiraju, ma ništa ne radi kako treba. Nakon restarta i CheckDisk-a onda opet kao proradi, ali brzo bude po starom...

Uradim defragmentaciju te particije iz XP-a (koji radi dobro) i isto check disk, i onda radi dobro kao što rekoh,
uspijem nešto da instaliram i uradim u sedmici, ali onda brzo počne sa prijavljivanjem greške!


Radio sam skeniranje harda sa HDD Regeneratorom, koji je dosta hvaljen,
međutim meni nije čak ni pronašao niti jedan bad sector!? Ništa se nije promjenilo...

Da li imate ideju šta bi još moglo softverski da se proba da bi se disk popravio?
Da li bi pomoglo da izbrišem tu particiju, pa da je ponovo napravim?



Otvarao sam laptop i gledao hard, ali samo onaj prvi plastični poklopac. Poslije je hard pričvršćen sa 2 baš mala šrafa,
nisam ni imao toliko mali odvijač pa sam odustao od daljeg čačkanja.
Laptop mi je inače pao sa malog stočića u dnevnoj sobi prije mjesec dana, pa ne znam da se nije tu nešto shebalo...
Vjerovatno jeste!

U svakom slučaju, šta mogu još da probam osim da ga nosim u servis?!

Koliko uopšte može da košta zamjena HDD-a na laptopu otprilike?!
U pitanju je lap iz profila, star oko 4 godine... (Acer 5112, 80GB)

Poslednja ispravka: Marko 0401 (1.4.2010 u 12:07)
Marko 0401 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke