Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2017, 21:12   #41
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Re: Nov TV preko 42"

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Vidi,kada je LG u pitanju,nisam gadljiv,ali citajuci tvoje postove rekao bih da su ipak losiji. Iskreno nisam ih ni uzimao u razmatranje. Nekako mi Philips i dalje najzanimljiviji. Sad nekako pokusavam da napravim konstrukciju pa da mozda pokusam i kupiti u nekoj od radnji. Philips mi je najzanimljiviji iz mog ugla (naivnog kupca ) a sto se tice samog kvaliteta zato sam se i obratio tebi. Kako za koga,ali za mene ulozena cifra i nije mala,pa gledam da izvucem maksimum da ukucani budu zadovoljni. Jos samo jedno sporedno pitanje... Koji LG bi bio zanimljiv i okviru zadatih kriterijuma!?
LG Electronics modeli ove godine su za izbegavati, sam objasnio zašto.

Za kvarove i tako to stvarno ne znam, a i limitirano što znam je na nivou anegdote, a ne cele Srbije .

Citat:
PinociO kaže: Pregled poruke
Duke...
Mozes li mi napraviti poredjenje izmedju Philips 49PUS6501 i 49PUS6412/12?
Mala je razlika u ceni,a ovaj drugi je noviji,pa bi bilo logicno i da je bolji,napredniji,a opet malo je testova (ili ja nisam uspeo naci) jedino sam na par mesta procitaoda usporava prilikom reprodukcje UHD fajlova
Da li su isti paneli u pitanju,da lii je i ovaj noviji na 100Hz,i kojem modelu bi dao prednost?
PUS6501 je serija iz prošle godine, ali nema naslednika. Bez obzira što je od prošle godine, to neka te ne brine pošto nažalost TV tržište ide više unazad nego napred .

Paneli nisu isti (iako su LG Display S-IPS) već PUS6501 ima na 100/120 Hz*, a PUS6412 ima 10-bitni mada ti je to potpuno nebitno. Prilikom gledanja sporta je panel na
100 Hz superioran.

*50 Hz je TV standard u Evropi, a 60 Hz je kada se priključi PC i tako to pa se onda i stavi 100/120 Hz da te ne buni .
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke