Prikaz jedne poruke
Stara 27.3.2018, 13:33   #1
Oleg
Novi član
 
Član od: 5.4.2016.
Poruke: 18
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Odakle početi?

Zdravo svima,

naziv teme jeste pomalo šaljiv, ali zaista imam prilično veliku nedoumicu i problem..

Radi se o tome da ne znam kojim delom programiranja želim da se bavim, ali zaista, a verujem da mnogi koji su u ovome godinama i daleko iskusniji mogu da udele konkretne savete i pomognu..


Sebe ne mogu zamisliti kao programera koji kuca kodove satima, jer bih verovatno prolupao.. Svaki posao koji sam radio do sada, i koji sada radim je izrazito dinamičan i kreativan, te be kodiranje dnevno duže od 4h bilo ubijanje u pojam za mene. Imam neku kreativnu stranu, iako nisam radio nikada dizajn, ali mislim da mi to može leći i da imam smisla za to.

To bi mogao biti neki kreativan posao, padao mi je na um i game design, ali o tome ne znam apsolutno ništa (što naravno ne znači da ne mogu da počnem), ali mi tek to deluje potpuno neistraženo.

Padalo mi je napamet i nešto poput project management-a za IT (nešto nalik ovome i sada radim, samo nije u vezi sa IT), ali za to treba dovoljno iskustva kako bi mogao voditi projekte, kao i u bilo kojem PM .. Možda i ovo dolazi u obzir, ali kada steknem iskustva u nečemu što bih radio.

Odgovaralo bi mi nešto gde postoji velika doza slobode, kreativnosti, istraživanja i svakako konstantnog učenja i rada na sebi, ali je IT svakako takav po sebi.

I da, ono što je najbitnije, imam u planu da za par godina odem u inostranstvo i da se ovim pozivom bavim tamo. Namerno sam naveo par godina, jer znam da se ne uče ove stvari preko noći, ali sam takođe svestan svojih sposobnosti. Za posao koji obavljam uopšte nisam bio "obrazovan", ali sam ga učio učio i naučio, takođe sam i svestan žrtve, vremena i truda kojI treba da se uloži da bi se nešto postiglo, i novac mi nije bitan faktor, niti "programer su plaćeni" , već da radim nešto što ću da volim.

Takođe, ako neko ima neko "rešenje" bilo bi izuzetno lepo kada bi napisao gde mogu da krenem, materijal za učenje, sajtove, kurseve, literaturu, bilo šta korisno..

I da, pitanje zašto ne odem kod psihologa na savetovanje ili testove profesionalne orijentacije je potpuno na mestu, ali su to testovi i savetovanja opšteg tipa, a ja znam i želim da se bavim IT-jem.

Svakako hvala svima na pomoći i komentarima.
Oleg je offline   Odgovor sa citatom ove poruke