tema: [Laptop] Msi x460
Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2011, 22:23   #2
MSI_Guy
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 137
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 72 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Msi x460

Kontra uobičajenom pristupu MSI da laptop nakrca detaljima, ovaj model je veoma elegantan i nema nikakvih nepotrebnih sitnica bilo svetlećih ili ne. Ovo je model rađen kao po mojoj meri. Dodatnih tastera praktično i nema, osim ukoliko ne računate osvetljeni taster za paljenje i još dva tastera za Eco modove i S meni. Power taster svetli plavom bojom kada X460 radi, a u sleepu signalizira narandžastom bojom. Na prednjoj strani ispod tačpeda se nalaze ostali LED indikatori (BT, WiFi, baterija, caps i num lock).


Kada su priključci u pitanju, sve je smešteno na levu i desnu bočnu stranicu, dok se na zadnjoj strani nalazi baterija, a na prednjoj led indikatori. Sa leve strane se nalazi priključak za punjač, kao i HDMI, VGA, LAN kao i dva USB 3.0 konektora.




Sa desne strane je smešten optički uređaj, a u pitanju je DVD-RW. Pored njega se nalazi jedan USB 2.0 port, čitač kartica i dva audio izlaza od kojih je jedan i optički S/PDIF. Na ovoj strani se nalazi i Kensington lock, mada sumnjam da je to nešto što iko od nas koristi



Na zadnjoj strani, kao što sam već pominjao, nalazi se baterija. Drago mi je da ista ne štrči, jer iako volim blagi nagib kod notebook-a više preferiram da to ne bude uz pomoć baterije koja viri kao "tumor" Ovako sve izgleda kompaktno, linije i ivice se prate i čine jednu lepu zaokruženu celinu.


Baterija je šestoćelijska, a i pored toga ima prilično zavidan kapacitet od 5900mAh i 65Wh. Poređenja radi moj Dell ima 9cell bateriju koja ima samo 700mAh više. S tim u vidu jasno je da su mi očekivanja po pitanju bila velika, jer u skladu sa napretkom u hardveru i njegovoj energetskoj efikasnosti sam očekivao bar 4 sata konstantnog rada, pa čak i malo više. Autonomiju još uvek nisam proverio temeljno, ali su prvobitne impresije odlične, jer sam radio oko 6 sati iz tri sesije od po ~ 2 sata i baterija nije bila potpuno mrtva. Ovo je čak i iznad očekivanog.


Dakle, dobra izrada i kako se za sada pokazuje autonomija. Još jedna jako korisna stvar kod laptopova je jednostavnost za pristup osnovnim komponentama, radi održavanja i eventualne zamene hardvera (prvenstveno RAM-a i HDD-a). Kod X460ice to je vrlo jednostavno izvedeno zahvaljujući donjem poklopcu koji je izveden iz jednog dela i poseduje svega sedam šrafova koji vas dele od pristupa unutrašnjosti.



Crveni tačke su šrafovi od samog poklopca, a dva žuta drže hard disk. Nakon uklanjanja ovih šrafova jednostavno se skine plastična oplata koju drže žabice i to je sve.


Kao što se vidi na slici gore svemu se lako pristupa, pa održavanje ne predstavlja problem. Hlađenje deluje adekvatno, što je veliki uspeh, zbog vrlo tankog profila, pa je Core i7 koji se nalazi unutra pravi izazov za ohladiti. Tu se nalazi i memorija, dok je hard disk ovde izvađen sa leve strane. Inače, označena pozicija za GPU i četiri memorijska čipa u desnom uglu slike su tu za model X460 koji će posedovati i GeForce GT540M diskretnu grafiku
MSI_Guy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke