Prikaz jedne poruke
Stara 27.4.2014, 19:44   #5
ilidan
V.I.P. Video/TV softver

Član od: 24.12.2005.
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 462 puta na 359 poruka
Određen forumom Re: Ruski alt linux

Pohvale za iznesene utiske ali sledeći put, kad već "pišeš knjigu", udari po neki put i Enter. Ovako je malo teže pratiti tekst.

Elem, zanimljivi prvi utisci ali ne znam što si se uopšte zezao sa distribucijom koja već kod prvog, pa i drugog pokretanja pokazuje da neće da radi kako treba. A ne znam ni što si morao da tražiš distribuciju ko-zna-gde kad imaš gomilu popularnih i ispeglanih distribucija. Kao početnik bi trebalo da ignorišeš proverene i neproverene teorije zavere sve dok ne stekneš dovoljno znanja i iskustva da sam možeš da doneseš ispravan zaključak.

A i to da MS sponzoriše ili ne (ne znam samo što bi sponzorisali) nije bitno jer slobodan OS je slobodan OS.

Da si malo "skoknuo" do Youtube-a mogao si da vidiš kako koje verzije Linux-a i desktop okruženja izgledaju i kako se instaliraju, uključujući dual-boot pa ne bi imao toliko problema. A kad smo već kod problema:
1. Izgleda da su drajveri za ATI kartice užas na Linux-u pa tu i ne treba očekivati mnogo.
2. Makni tu distribuciju ako ti stalno izbacuje neke bagove. Ja imam Mint i nemam nijedan jedini bag. Imao sam Zorin OS i posle dva baga je odleteo sa HDD-a.
Šteta što taj bag nije pokazao u Live verziji pa da ga uopšte ne instaliram.

Što se tiče komplikovanisti Linux-a, vidim da još uvek vlada uverenje da sve moraš da kucaš u Terminal-u da bi završio posao. To nikako da se iskoreni a iskreno mislim da i dugogodišnji korisnici Linuxa odmažu u tome jer su navikli na Terminal pa, kada govore o podešavanju Linuxa i instalaciji/deinstalaciji programa "zaboravljaju" da postoje i druge metode koje se oslanjaju na grafički interfejs.
ilidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke