tema: Ubuntu 11.10
Prikaz jedne poruke
Stara 16.10.2011, 11:02   #26
Maverick
Član
 
Član od: 13.11.2007.
Lokacija: Planet Earth
Poruke: 289
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 84 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Ubuntu 11.10

Pod stari dobri 10.10 podrazumevam upravo to, da je za moje potrebe mnogo upotrebljiviji, za razliku od unity ili gnome shell. Ok, za većinu drugih to ne važi za mene je tako. Vlasničke drajvere sam poskidao, disejblovao u compizu refresh rate, disejblovao tear free image u ATI-jevom drajveru, dobio na brzini i sve je to ok. Problem je sa prozorima (ovo govorim za 11.04), kada se maksimiziraju jednostavno ili nisu skroz maximizirani ili su premaksimizirani, tačnije minimize, close i maximize dugmići nisu tamo gde treba da budu pa bude poprlici iritirajuće. Možda se nisam dobro izrazio, oni na ekranu jesu tamo gde treba da budu nacrtani, ali kada kliknem na njih ništa se ne dešava, nego su pomereni za nekoliko mm levo ili desno...

Što se tiče home foldera, napomenuo sam da i kada probam LIVE OPCIJU bez ikakvog instaliranja na HDD on jednostavno pobrljavi grafiku.

Hvala na savetima u svakom slučaju, samo da ne bude zabune, nisam linux počeo da koristim pre par meseci, koristim ga konstantno od 7.04, samo što nisam neki zaludjenik koji sve mora da radi preko terminala, niti znam sve skrivene "cake", jednostavno za ono što meni treba (posao) linux mi jednostavno bolje završava posao od Windowsa.

Elem, problem i dalje ostaje...
Maverick je offline   Odgovor sa citatom ove poruke