Prikaz jedne poruke
Stara 9.8.2021, 17:55   #1134
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: nVidia Ampere

Citat:
Zato što su Tajvanci bili pametni i dalekovidi, za razliku od SFRJ it tog perioda koja je ulagala u nazadne tehnologije.
azijati, pre svega Japaci, Hong Konganci i tako to su oduvek pravili elektroniku, još od malih radija, walkmana i slično, još kad se Kina otvorila prebacili su proizvodnju u zemlju jeftine radne snage.. evo meni na matičnoj piše designed in Taiwan, što znači da je tamo dizajnirana a sklapanje kod braće kineza.. Mi smo ipak bili okrenuti na Sovjetski način proizvodnje pa smo skrenuli u Samoupravni Socijalizam, gde su radnici odlučivali što samo po sebi nije loše ali ne možeš da očekuješ da prosečan mašinbravar iz šezdesetih bude toliko dalekovid da kaže kompjuteri su budućnost treba njih da pravimo, ipak je to bilo opuštenije vreme gde se kod sindikata završavalo jeftinije salame i polutke, išlo se na more, vozilo sporije i slično. Kad je počela informatička revolucija mi smo gledali kako da preživimo ratne godine i tako industrija iz šezdesetih nije modernizovana i sad smo gde smo, na nivou afrike... Oni žive u 21 veku a mi još bijemo kosovski boj i ratujemo protiv fašista
water wizard je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke