Prikaz jedne poruke
Stara 23.6.2021, 13:26   #1
Superhik
Novi član
 
Član od: 6.4.2006.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
Određen forumom Kompjuter se ugasi, drajver od grafičke deinstalira

Pozdrav, imam jedam veoma neobičan problem. Naime, kompjuter mi se tokom igranja igrice ugasi, neki od ventilatora i dalje zuji, ali ne mogu restartovati računar sve dok u potpunosti ne isključim napajanje. Nakon ponovnog uključivanja u struju i pokretanja drajver od grafičke je deinstaliran. Ovo mi se desilo već nekoliko puta. Reinstaliram drajver, pokrenem igru, nekad igram satima bez problema, ali u većini slučajeva opet isto.
Ponekad se samo računar ugasi, zamrzne zvuk, ventilator radi i opet moram isključiti napajanje da ga restartujem ali ne deinstalira drajver.

Pratio sam temperature i max grafička se grijala na 82 stepena (uglavnom između 60 i 70 strpeni), ostale komponente takođe u granicama normale.

Pokušao sam sa raznim verzijama drajvera, clean install drajvera, ali opet isto.

Napominjem da doskora nije bilo nekih većih problema. Prešao sam RDR2, AC Valhalu i Cyberpunk sa pokojim zamrzavanjem ili rušenjem igrice, ali ništa ovako često. Trenutno igram Mass Effect Legendary prvi dio i mislim da ona nije ni upola toliko zahtjevna kao navedene igre i to me još više zbunjuje.

Grafička je XFX RX580 8GB, napajanje Thermaltake 700W, 16 GB DDR3 RAM-a, Procesor i5 4590, matična Gigabyte B85M-DS3H, SDD Samsung 128 GB i WD HDD 500 GB
Superhik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke