Prikaz jedne poruke
Stara 25.6.2011, 0:47   #12
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Adapter za eksterni hard disk

Citat:
mica1709 kaže: Pregled poruke
Šta je sa temperaturom niko je ne spominje? 48 stepeni posle 40 minuta zapisivanja podataka,uredu ili je previše?
Pa i jeste uredu ako se uzme u obzir da taj rek verovatno i nema nikakvo aktivno hlađenje diska.

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
On reče valjda da mu neki "obični" 12V/2A završava posao? Ja bih pre rekao da se ti podaci odnose na rad elektronike gde je istoj na različitim naponima potrebna različita količina struje (tj. na 12V 0.6A a na 5V 0.7A - iz nekog razloga?)
Da video sam to da mu radi, mada mi nije jasno kako ako na reku piše da mu je potrebno 5 i 12 volti za nesmetan rad, moguće je da 5 volti crpe iz USB priključka, stvarno neznam. Uglavnom što se tiče tradicionalnih 3.5'' diskova 5 volti je za elektroniku a 12 za motor diska. Tako da jedino logično je da fioka vuče 5v iz usb-a. Pa eto fioka radi ....

Citat:
doctor kaže: Pregled poruke
Ako ti nije problem zađi malo dublje u koncept tih "dualnih" adaptera?
Pa neznam šta tu ima da se zalai u koncept. to su tu najobičnija svičing napajanja ko kod računara imaju ou zavisnosti od potreba uređaja 2 različite voltaže i to je to, najčešće se viđaju kod uređaja kao što su fioke za 3.5'' diskove, kao i kod starijih laptopova uglavnom iz AMD K10 pedrioda koji su imali veliku potrošnju pa u sa jedne grane punili bateriju laptopa a sa drugom napajali komponente dok se ta baterija punik. Jer je lakše i jeftinije u jednu malu kutiju staviti 2x20V na 6A nego 1x20V na recimo 15A.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
doctor (27.6.2011), mica1709 (27.6.2011)