Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2010, 21:28   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: 2 wifi pci karte u jednom racunaru?

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Znaci isplatila masina samu sebe za te 2 godine .
Isplati se, da! pogotovo ako ne plaćaš net

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Pa da, tako bi i ja ostavio. Al zamisli, u letnje dane, iskrsne problem, a ti moras pos krov u saunu jer imas samo fizcki pristup ... sala narafski. Nego remotely do Mikrotika ides sa Win masine preko tog WinBoxa ili telnet/ssh?
Ne treba ti ni tastatura ni monitor, kompletno administriranje se obavlja kroz lan, ili preko winbox-a, ili telnet. U nekom najcrnjem scenariju kada se nešto desi mikrotiku se može pristupiti i preko seriskog porta na ploči tako što se poveže nul kablom i telnetujš se na mikrotik.

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Ok to, po meni IP tables za linux ftw a mislio sam na tih ~10 juzera, da li koriste neki metod autentifikacije (login, pass)?
Pazi autentifikacija može da se radi na dosta načina, najčešće preko PPOE konekcije, zatim wpa/psk za wireless, zatim može i preko hotspota i logovanja (moj omiljeni) evo kako kod mene to izgleda:



Loguješ se i imaš net

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Ovde si me pogresno shvatio. Pod neobaveznim cavrljanjem sam mislio na prethodni post u celosti a ne na rutiranje konkretno xD.


Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
, a u vezi rutiranja mislio sam na onaj fazon - par korisnika se konktuje na tu karticu, par na tu a gateway im je ta kartica koja je u bridge modu sa SBB lanom od 16MB i sl.
Da tako je tako to odprilike funkcionišu globalu. Na karticu/interfejs 1. je internet. zatim se taj net rutira na karticu/interfejs 2 na kome je autentifukacija. kada korisnik prođe attentifikaciju od DHCP-a dobija parametre i samim tim ima net.

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
To za terminal sam znao i video onako ovlaš kod jednog wireless provajdera, a kladim se da je taj WinBox lajfsejver.
WinBox je konzola preko koje se najlakše upravlja svim parametrima mikrotika.

Citat:
el_corona kaže: Pregled poruke
Ziv bio .
ae
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke