Prikaz jedne poruke
Stara 20.8.2010, 17:54   #4
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: 2 wifi pci karte u jednom racunaru?

Citat:
nule4 kaže: Pregled poruke
hvala na odgovoru. koja bi distribucija linuksa bila najbolja tj. da je najbolje podrzana sa drajverima?

Pazi ja koristim MikroTik 2.9.27, e sad on je izbirljiv što se kartica tiče radi samo sa sa karticama koje na sebi imaju atheros čipove. ti imaš tu jednu 551 koja radi sjajno pod mirotikom ali ta druga ne radi sigurno. Lepota mikrotika je što radi i naPII/PIII komfiguracijama. Ja na tavanu za ceo komšiluk imam jedan matori HP na 333MHz,128 Rama i 400MB HDD i 4 ubodene kartice. Takav setap obslužuje desetak korisnika, ali su problem kartice koje moraju biti Atheros.

Druga solucija je ClearOS ali on je daleko zahtevniji on zahteva P4 barem na 2GHz i 512MB Rama, i HDD bare 5GB (poželjno i veći) On isto odlično odrađuje posao. on je sa mnogo više funkcija, možeš da hostujesščak nešto ili da praviš mejl server i slično. Nije uopšte izbirljiv po pitanju mrezdxnih kartica, radi sa bilo čime.

Što se tiče drugih distribucija, sa njima imam manje iskustva, znam da je monovol takođe manje zahtevan hardverski ali sa njim nisam radio.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Freško na korisnoj poruci:
nule4 (20.8.2010)