Prikaz jedne poruke
Stara 15.5.2019, 15:53   #1089
lord_slawe_
Član
 
Član od: 27.11.2009.
Poruke: 39
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: PayPal/eBay - Pitanja i odgovori

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
Pa koji su ti vid plaćanja predložili? Hoće da izbegnu plaćanje preko Upworka da ne bi morali da plate njihov procenat kao posrednika, posebno što je long-term ugovor u pitanju, što znači da će Upwork svaki mesec da se ugrađuje.

PayPal vs Payoneer, pare preko PayPala ležu na tvoj devizni račun u banci u Srbiji, dakle država ima uvid u to da ti mesec za mesecom redovno stižu uplate iz inostranstva. Sa druge strane Payoneer kartice nije vezana za račun u Srbiji, a može se koristiti za podizanje novca sa bankomata ili za plaćenje putem POS terminala (bez provizije). Održavanje se plaća 30$ godišnje, a fee za podizanje novca na bankomatu je oko 3$ po transakciji.

Na tebi je da odlučiš da li ćeš da im veruješ da ti pare uplaćuju bez posrednika ili ćeš da zahtevaš da pare idu preko Upworka.
Stvar je u tome sto i dalje finaliziramo detalje saradnje i detalje oko ukupne mesecne kompenzacije i slicne "sitnice". Tako da nista nisu predlozili za sada, navodno ce razgovarati sa accountantom da se vidi sta bi bilo najbolje za njih. Zato sam ja krenuo na svoju ruku da istrazujem, a na kraju krajeva cu im reci da idemo preko Upworka, pa neka odlucuju.

Mene samo zbunjuje zasto nije recimo Paypal uopste spomenut (sa njihove strane), tj. danas ponovo jesmo razgovarali ali je opet ta opcija skrajnuta kao ozbiljna. Kako ove hiljade i hiljade freelancera i remote workera u nas bivaju placeni onda? Ako je Paypal pozudana i isprobana opcija - ne razumem u cemu je problem (opet, sa njihove strane) i zasto zahtevaju od mene da im saljem invoices svaki mesec.

Citat:
galebns kaže: Pregled poruke
Otvarao ne otvarao firmu u Srbiji, svaka devizna uplata na tvoj racun u banci se registruje kod poreske. Ako ne zelis to, onda ti ostaje Payoneer ili Skrill. Oboje imaju karticu s kojom mozes da dizes pare sa nasih bankomata ili da pazaris.
Ako ce to biti dugorocna saradnja sa pouzdanim klijentom, mozda nije lose i da postanes preduzetnik i budes pausalac. Raspitaj se samo koliki bi ti bili mesecni troskovi tada. U tom slucaju sve ide preko banke i ne moras da razmisljas o krivinama a pred drzavom si cist. Mozda bi ta varijanta i klijentu odgovarala zbog manjih troskova...
Nemam stvarno nikakvog motiva da otvaram ni firmu ni pausal za nesto sto na kraju krajeva moze da bude saradnja od nekoliko meseci, ko zna. Da li mozda znas koliki je neki minimalni iznos poreza i doprinosa na mesecenom nivou za bilo sta od toga (preduzednik, pausalac, stagod) makar da imam neku cifru u glavi?

Ne postoji ni jedna varijanta da ja kao fizicko lice izdajem stranoj kompaniji invoice za svoje usluge?
lord_slawe_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke