Prikaz jedne poruke
Stara 16.6.2020, 14:05   #35
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.799
Zahvaljeno 958 puta na 582 poruka
Određen forumom Re: Koji televizor sa VA panelom za gaming?

ja jeeeedva ulovih i 55" ru8000, koji je u odnosu na nu8000 o kojem je duke pricao uglavnom slabiji samo za peak brightness (sto mi nije tako bitno).

kostao je 80k, znaci oko 30k manje od NU-a koji nazalost odavno ni ne moze da se nadje.

jeftiniji je od q60r za oko 20k i izuzetno slican. ima isto slabiji peak brightness, ali bolji black uniformity, sto je po meni bitnije za mracne scene u sobi sa malo svetla.

sledece sa cime moze da se poredi (a da ima freesync, odnosno native 120hz rate) je jedino q70t, model za ovu godinu, koji kosta cak 150k trenutno, a nije mnogo bolji.

sve ostalo je jos skuplje od toga i dolazi sa local dimmingom koji ne moze da se iskljuci!?! hvale ga i cene, razumem da je efektivan u mnogim situacijama, ali je u nekim jeziv, sto je onda deal breaker. ne zelim da mi se bilo sta non stop mesa u svetlinu delova ekrana po svom nahodjenju.

tuzno je kako je izbor u stvari tanak i pun kompromisa u 2020. godini. a samsung je sve gori svake godine. bukvalno se jaci model svake godine srozava na nivo onog koji je prethodno bio direktno ispod njega. i onda imamo da je NU8000 bolji od q60R, a on slican kao q70T. prakticno je tv iz 2018. godini jednako dobar ili bolji od dooosta skupljeg tv-a iz 2020. godine.

ostali proizvodjaci koliko vidim imaju svojih problema. lg je zapeo za ips, sony je ok ali uvek malo skuplji u odnosu na konkurenciju, hisense i tcl su u evropi i do 2x skuplji od slicnih modela u usa, a za ostale je gotovo nemoguce naci dovoljno kvalitetnih testova i utisaka po netu.

oledi, naravno, nikako ako ce da budu monitori, cak ni samo za sesije gejminga ne bih smeo da rizikujem sa njima zbog burn-ina...

posebna prica je sto je tesko naci odlican tv za filmove. nazalost, ukoliko se tezi izbegavanju interpolacije, filmovi traze visi response time za glatku tranziciju izmedju frejmova, a on onda donosi blur, ghosting u drugim modovima rada... oledi bas pate u tom smislu jer im je response time gotovo instant. po performansama su idealni za gejming, a pate od burn-ina. slika savrsena, ali donosi stutter (odnosno pribegava fixevima za stutter). neshvatljivo mi je da nema idealnog resenja i to jeftinog i sveprisutnog. cak ni plejeri ne nude idealno resenje.

prakticno ne vidim ni za 5 godina da ce biti tv-a do 1.000 evra koji uklanja sve manjkavosti. verovatno samo zato sto to ni proizvodjacima ne odgovara.

raspisah se ja. toliko toga sam gotovo nevoljno naucio samo trazeci ok tv za mracnu sobu, za gejming i filmove preko kompa. naravno, ovo je sve grubo i sigurno ce neko ko se razume vise na po kojem mestu moci da me nauci pameti. i neka.

madaaa, kada znamo koliko ljudi pucaju za telefone koje menjaju svake dve godine, onda je ova prica sa televizorima nista.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku polarnimeda na korisnoj poruci:
Lex987 (16.6.2020)