Prikaz jedne poruke
Stara 6.4.2013, 15:43   #8
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Samsung Galaxy Ace plus ili HTC Desire X?

Imam Desire X i odlican je telefon. Za koji dan ce i Jelly Bean apdejt za njega . Tacnije, bio je vec, ali je imao neki bag sa Beats Audio, pa su ga povukli (sto je po meni steta, jer je Beats Audio djubre koje ne treba ni ukljucivati).

Elem, kratki utisci:

Telefon je vrlo kompaktan. Osetno manji i tanji od Galaxy S Advance (a po meni i lepsi) - sta vise, staje sa sve case-om u njegov gumirani case . Poklopac je pozadi gumiran, a ekran je plastican, pa svakako preporucujem nabavku case-a i zastitne folije.

Ekran je zivih boja, snazan i lepo se vidi po dnevnom svetlu (ja sam stavio mat zastitnu foliju). Izlaz za slusalice je vrlo snazan i vrlo je upotrebljiv za slusanje muzike (vec sam pomenuo i Beats Audio, ali meni se to ne dopada - preduva basove i visoke tonove). Spoljni zvucnik je snazan i tesko da ga neces cuti ni u GSP-u.

GPS radi dobro, zaista brzo hvata lock. Nema magnetni senzor, ako je to nekom bitno. WiFi i BT rade lepo, nema ni tu zamerki.

Baterija... K'o i na drugim smart telefonima, dan~dva, zavisno koliko i kako ga koristis.

Kamera je solidna, 5MP, LED blic, defaultna aplikacija ima dosta mogucnosti. Moze da pravi panorame, HDR, efekti. Ima burst rezim i moze da pravi 2.5 slike u sekundi. Evo jedne slicice na 3MP po danasnjem musavom danu. Video ne moze u 720p da snima (steta, s'obzirom da ima hardver za to), vec 800x480.

Po def. se dobija ICS sa Sense 4. Sve to radi lepo i glatko, ja zaista nemam nekih zamerki na to. Dobija se gomila aplikacija koje su meni nepotrebne (sem tunein radija i soundhound-a). Imao sam prilike da probam i JB, sa njim baterija traje nekih 10% duze, Sense je dodatno usminkan i povecana je responzivnost.

Ima par stvari koje mi se bas dopadaju. Primera radi, ako ti je telefon u ruci zvoni tiho, a kad ga stavis u dzep ili torbu zvoni snaznije. Ili, ako u toku razgovora telefon okrenes ekranom na dole, automatski se prebacuje na spikerfon. Ako ugasite telefon (ili se isprazni baterija), treba mu samo 5 sekundi da se ponovo opasulji kada ga upalite (fast boot).

Ako se odlucis da uzmes telefon, dobro ga pregledaj. Ja sam uzeo fon i nisam primetio da displej nije lepo zalepljen za kuciste u donjem levom uglu. Javljala se braon fleka i na tom mestu je displej "zvakao" (tada sam probao i JB pa znam kakav ce biti). Srecom, zamenio sam ga direktno u Telekomu i dobio novi uredjaj bez ikakvih falinki (a HTC je u medjuvremenu povukao JB).

Poslednja ispravka: Beagle (6.4.2013 u 16:31)
Beagle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
Aibo (6.4.2013), Nemanja Novakovic (8.4.2013)