Prikaz jedne poruke
Stara 27.7.2006, 17:13   #1
Augustus
Član
 
Član od: 7.2.2006.
Lokacija: Roma
Poruke: 89
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Angry Katastrofa u krajnje nezgodno vreme!!

Pozdrav svima!

Imam sledeci "problemcic": imam ti ja tako racunar koji besprekorno radi 2 godine.Hardware je sledeci:
Abit nf7,Barton 2600+,eagle FX 5200, maxtor 120 GB,Hynix 256 MB DDR 400.Super je to radilo i pre 5 meseci prodam memoriju i kupim novu Corsair ValueSelect 512 MB.Od tada racunar radi jos bolje(ma sta mi rece )! Tako smo moj racunar i ja ziveli u srecnoj zajednici do pre 2 dana.Tada se moj svet srusio.

Amen, desilo se sledece: radim ti ja tako na racunaru kad on se odjednom resetova.Uh,pomislih prilicno je vruce da se nije mozda pregrejao.Nije, ne prelazi 55 stepeni ni kad se igrice igraju.Nastavih ja tako rad dalje, kad posle nekih sat-dva opet reset!Knedle sam vec poceo da gutam!Gledam ti ja po kucistu, razmontiram pa montiram, ali jok!Resetovanja sve cesca i cesca.Nakon jucerasnjeg dana vise se ne "dize" sistem!Prikaze mi pozadinu i tu ostane!Ni makac!!
Posto OS nisam dirao poslednjih 20 meseci(malo neverovatno a?) resih ajd da reinstaliram windoze vec dugo nisam, ko zna sta se desilo.Pocnem ti ja instalaciju kad ja tamo ono medjutim!!Ne moze da procita disk.Dodje do odredjenog dela u instalaciji i iskoci mi blue screen!Dobro stavim drugi, pa treci, pa cetvrti i nece pa nece!Probam te diskove na drugom racunaru i na moju veliku zalost rade!Promenim cd,dvd citace i dzaba,kod mene nece!Resetujem bios na default podesavanja i gle cuda, kaze "memory test failed"!Odnesem memoriju na drugi racunar i tamo radi ali stuca,ponekad se resetuje i deja-vu.
Donesem drugu memoriju na moj racunar i uspesno zavrsim instalaciju XP-a.Tu memoriju sam pozajmio od poznanika.
Sad ja ubedjen da mi memorija ne valja, kazem ok imam garanciju pa kod prodavca.Kad ne lezi vraze zove poznanik kaze izgorela mu memorija!Kako covece izgorela,on kaze pregrejava se i vidi se crno kod pinova!Kaze sad mu ne radi!Kuku mene pa zar i ta muka!Crne misli me obuzese,da nije mozda ploca osla!?Gledam ja moju plocu,njuskam ali zdaba nista ne vidim.Moja memorija uspeva da izdrzi nekih sat-dva rada i resetuje se OS.

Nakon ove novele zelim da vas pitam.Sta se moglo dogoditi mojoj memoriji i da li postoji mogucnost da je ABIT puko?Kako da proverim ispravnost ploce, a da ne rizikujem druge memorijske module?Poznanik je mogao i sam da sprzi memoriju(ja bih se zakleo da ja nisam).Ako je samo memorija u pitanju nije problem,ali ako mi je ploca otisla onda sam u velikoj frci!
Posto me racunari lebom hrane ovo mi je krajnje nezahvalan i opasan problem!

Svako zapazanje i iskustvo mi je od velike pomocu!
Let save the ABIT!!
Augustus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke