Prikaz jedne poruke
Stara 9.9.2012, 21:38   #105
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.869
Zahvalnice: 2.937
Zahvaljeno 3.863 puta na 1.166 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 9/2012

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
Jesam. Ali je isto pisano sitnim slovima a u testu je naglaseno da je telefon los (sto nije tacno jer sve telefonske funkcije obavlja odlicno i brzo i ima milion aplikacija u vezi telefoniranja i snimanja razgovora, neki androidi i wp recimo to nemaju).
Nije bitno da li je pisano malim slovima ili ne. Svaki tekst ima potpis autora sa razlogom. U konkretnom slucaju autor teksta iznosi svoje utiske i misljenje a postoji u prilogu i nesto sto zovemo jos jedno misljenje koje ne mora da se podudara sa glavnim tekstom...

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
Zato sam i rekao zoomirane, razlika u detaljima bi se jasno vidjela..recimo mogli ste da napravite poredjenje izmedju ip4s/808/neki compact i neki dslr po danu i nocu..i izvucete zoom to je 8 slicica koje bi uzele donju cetvrtinu strane i sve bi se fino vidjelo
Vec sam napisao da imam losa iskustva sa stampanjem uporednih slika (cak i kad su zumirane). Sama tehnologija stampe unosi sopstveni sum na stampanu sliku (raster), kada su razlike male i kada se porede na ekranu monitora jos teze ce se videti u stampi.
Nije nemoguce, ali trazi dosta mesta na strani da se sve to lepo slozi i jos vise vremena da se to sve organizuje i fotografise (vreme koje nismo imali na raspolaganju). Smatramo da je nase pisano misljenje vaznije od uporednih slika zato sto vecina ljudi ni ne vidi suptilne/tehnicke razlike u kvalitetu pogotovo ako su u startu male. Imao sam u vise navrata situaciju da nekim clanovima redakcije moram da objasnim tehnicke razlike izmedju slika sa DSLR i compakt fotoaparata da bi videli razliku u kvalitetu (slicno je i sa ljudima koji ne cuju razliku u kvalitetu izmedju mp3 i FLAC formata)...

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
pa tim jos gore f1 radi jednu i samo jednu stvar, ovo radi vise stvari odjednom i jedini je uredjaj na trzistu koji je dobar i kao telefon i kao fotoparat, evo priznajem da nije dobar kao tablet(da ima 100 milijardi android aplikacija) ali to nigdje nisu ni naveli da jeste
Klarkson bi rekao da je brze uvek bolje

Citat:
Dekip kaže: Pregled poruke
Voleo bih da mi neko iz redakcije objasni šta su to fiksirani računari, ako nije u pitanju lapsus?
Koja strana?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke