tema: Yakuza 0 PC
Prikaz jedne poruke
Stara 23.4.2021, 23:33   #19
Koreli A.
Veteran
 
Član od: 1.9.2019.
Lokacija: BGD
Poruke: 710
Zahvalnice: 516
Zahvaljeno 162 puta na 108 poruka
Određen forumom Re: Yakuza 0 PC

Odigrao sam Zero , 1 i 2 pre godinu dana i sada jednu za drugom 3, 4, 5 remaster i 6 Song of Life . Tako su dobre igre da je neverovatno , kvalitet price i nacin na koji se izvodi je abnormalno predobar. Svaki deo je razlicit a opet dovoljno slican. Da cu igrati sa Harukom i takmicitise da postanem Idol tako sto igram i pevam nisam mogao ni da sanjam .

Ovakavo emotivno praznjenje po zavrsetku igre sam imao samo u Witcher 3 na kraju Blood an Wine kada mi je bilo tesko da igram bilo sta drugo a Kirju mi nedostaje kao Artur Morgan . Samo RDR2 , W3 i Yakuza igre ( narocito 5. i 6. deo ) su proizvele ,svaka na svoji a opet sa mnogo slicnosti , dozivljaj i vezanost za svet i likove na nivou koji se najbolje opisju recima " ne moze se opisati " .

Artur , Geralt i Kirju su mi istovremeno najomiljeniji i najbolje napisani likovi u igrama a i u samom vrhu rame uz rame sa likovima iz bilo kog medijuma .
Oni imaju ono sto apeluje na mene jos kao decaka od kada znam za sebe . Sto me je vuklo da citam nasu epiku i balavim za takvim licnostima.
Ima jedna malo ekstremna izreka , no ekstremna da bi prenela poruku ne da bi bila 100% literalno shvacenja , glasi " J... muskarca koji nije spreman da ubije kad je potrebno i koga niko nikada nije zeleo da ubije " .

E sva tri gore navedena lika imaju tu crtu da covek kada ih upozna shvati da nema nista gore nego imati ih za neprijatelja ( i zeli da nestanu jel , budu ubijeni ) a u isto vreme su ljudi vrline jer svesni su da nisu cvece , cine lose stvari i ne osecaju se udobno dok ih cine , kao da izdaju sami sebe i to stvara potrebu za iskupljenjem. Ne treba im religija , ideologija ili predavanje drustva da razlikuju dobro od loseg .
Imati njih za prijatelje je nesto sto ljudi svesno i nesvesno zele ali nisu svi sigurni da to umeju i mogu zbog sopstvene ambicije , planova , licnosti itd i onda u startu vide ljude kao velika trojka za potencijalne neprijatelje, jaku mogucu prepreku na putu koje se boje .

Osecaj za ispravno dolazi od same licnosti , nagonski je , intuitivan a tek onda mu se da "racio " a da je ubedljiv i zivotno tacan pokazuje naklonost nas koji ih pratimo, znamo za njihove greheove a opet navijamo za njih cak se i vezemo i ako su fiktivne licnosti .

Zbog toga kako su napisani dovoljno su stvarni a zbog toga sto ozivljavaju preko nas stvarni su kao i sve sto postoji na ovom svetu . Njihove misli promisljamo, dela sudimo, podvizima se divimo itd i nije romanticarska baljezgarija , jesu stvarni .
I stoicka crta koja sva trojica imaju dolazi iz njih samih , autenticna je ne nauceni pokusaj da se odglumi filozofija koja lepo zvuci pa sad izaberes da li si stoik, naturalista , egzistnecijalista itd onako ko jelo sa menija . To mi samo govori da ljudi koji su ih pisali znaju stvar ili dve o zivotu i znaju kako da prenesu u lik koji prave .
likovi kao moje sveto trojistvo igara Artur , Geralt i Kirju spadaju u arhetipske ( po meni) ali ne klise likove i takvi likovi shodno vremenu i shvatanju umetnosti u kojoj se javljaju ponavljaju se kroz ceo ljudski vek .
Da li ce biti jakuza, vesac ili odmetnik je najmanje bitno to je samo oblik kroz koji se javlja jedan duh , jedan arhetip koji se pokazuje i javljace se uvek pa bilo trendovi ovakvi ili onakvi.
Sada kada se pojave takvi likovi javljaju se uprkos vremenu a ne zbog vremena u kome zivimo .
Koreli A. je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Koreli A. na korisnoj poruci:
dushke (24.4.2021), NaraYan (26.10.2021)