Prikaz jedne poruke
Stara 10.12.2008, 20:50   #17
Megatron_SR
Član
 
Član od: 4.6.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 172
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Memorija, sta da radim???

Citat:
nikola87 kaže: Pregled poruke
uffff, ovako

BIOS basic input output system, odnosno osnovni sistem za kontrolu racunara. Nalazi se na maticnoj ploci.
E sad kada na neke ploce hoces da stavis noviji procesor one ga ne podrzavaju ali zato ako stavis novi BIOS onda ce sve biti OK jel on ima podrsku.

E sad da ti ne bi rizikovao da kad stavis ovaj novi proc na tvoju plocu ona nece da se upali ti lepo stavis novv BIOS i sve je OK

U bios se inace ulazi na "del" dugme pri paljenju racunara, pa mozes da bacis pogled sta je to.

Sto se tice update-a BIOSA reci nam koju plocu imas, ali inace se sve svodi na skidanje porgrama koji propisuje proizvodjac ploce i skidanja novog BIOSA sa zvanicnog sajta.
Posle toga loaduje pomocu programa nov bios i to je to. To traje oko 1-2 min i samo treba da gledas da ne dodje do gasenja racunara( slucajan restart, nestanak struje) jer to opasno moze da ****e plocu pa ce morati da ide u specijalizovani servis

E sad ja kad gledam ovo sto sam na pisao da sam na tvom mestu, **** bi se od straha ali nemoj ovo da te brine, ovo je prosta operacija.
Imam Gigabyte GA-M56S-S3, na kutiji pise da podrzava AM2+, ali na sajtu je nema u sekciji ploca sa AM2+, ali u specifikacijama pise da podrzava Phenom X3, upravo ovaj sto sam ja uzeo.....
Megatron_SR je offline   Odgovor sa citatom ove poruke