Prikaz jedne poruke
Stara 16.9.2008, 19:14   #17
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Moj program: KLIK kviz 0.21 (komentari)

Citat:
Danas se sve svodi na novac. Tužno ali istinito. Tim jezikom mnogi govore - meni na primer nije zadovoljstvo uzeti pare nego napraviti nešto (bilo šta) a da bude zanimljivo, da uživam u tome. Nažalost, niko se ne brine o tome danas.
Nema to veze sa "danas", već sa činjenicom da imaš 11 godina, tako da nemaš porodicu koju trebaš da izdržavaš, nego porodicu koja te izdržava i koja plaća sve račune, odeću koju nosiš, hranu koju jedeš, pa i opremu na kojoj radiš. Kad budeš sam morao da platiš prvo parče hleba, videćeš kako će odjednom ideja o tome da naplatiš svoj rad postati primamljiva. Naravno, ne pominjem ovo u negativnom smislu, jer i meni je u tvojim godinama jedino bilo bitno da vidim na ekranu nešto što sam ja napravio, a ni na kraj pameti mi nije bilo da razmišljam o tome kako ću nešto i zaraditi. No, to se vremenom promeni. Samo kažem da to nema mnogo veze sa vremenom u kome živimo (i pre 50 godina se radilo za pare), već sa godinama u kojim si ti sad.
Marko_L je offline   Odgovor sa citatom ove poruke