Prikaz jedne poruke
Stara 24.10.2019, 13:32   #313
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Red Dead Redemption 2

Citat:
Gonzo kaže: Pregled poruke
Ali se užasno ne slažem da je igra "dosadna mućkalica". Meni ne postoji ništa dosadnije od FPS igara gde ti ništa osim brzih refleksa nije potrebno. Evo, sad treba da izađe DOOM Eternals i priča je da treba da spaseš nekoga od vanzemaljaca i da upokojiš svaki mrdajući piksel pred sobom. A misije u GTA su dosadne???
Gameplay loop u Doomu je doveden skoro do perfekcije za jedan FPS ali ti ovde porediš dva totalno različita žanra igara.

GTA na raspolaganju ima open world i razne sisteme u igri koje ne koristi u toku svoje singleplayer kampanje kao ništa drugo do pozadinu za izvođenje linearnog gejmpleja umesto da ti sistemi pomažu ali i proširuju taj gejmplej i opcije koje igrač ima. Rockstar od GTA 3 naovamo napravi fantastičan sandbox koji onda ima poentu samo van konteksta kampanje. Haotičnije misije i drugačiji pristup dizajnu misija koji bi rezultovao kraćom ali dinamičnijom kampanjom bi bio pun pogodak. Rockstar igre nisu RPG ali potencijal da RPG sistemi ove igre dovedu na jedan potpuno novi nivo je tu samo što Rockstar ne želi da se uopšte bakće sa time obzirom na to da im trenutna formula već 20 godina donosi keš. I ja to kapiram.

Sve ove igre su fantastične ali nekome kao što sam ja kome je ipak core gameplay loop i sandbox u kome se odvija singleplayer najbitniji - formula koje ove igre imaju jednostavno ne odgovara pa je to, eto, moja kritika na njih.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke