Prikaz jedne poruke
Stara 22.9.2012, 2:05   #6
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: savjet za mene mlađanog

Aj kao neko ko ima neko iskustvo o programiranju, da ti kazem neku rec

Ne znam da li ce ostali da se sloze samnom, ali sto se tice programiranja ja mislim da time ne moze svako da se bavi. Jedino sto ja smatram da je potrebno je logicko razmisljanje.Ako imas to, imas sve sto ti je potrebno

Lakog jezika nema Svi jezici su skoro isti, sintaksa je razlicita, ali opet sam proces je isti. Bilo da se radi o proceduralnom ili o objektno - orjentisanom programiranju. Moj savet ti je da pocnes prvo sa proceduralnim, a kasnije (kroz godinu dana otprilike) predjes na OOP.

Jos jedna stvar. Ne ocekuj da ces napraviti nest veliko odmah.I nemoj da se zalices sa 2D/3D engine posle 3-4 meseca. Sto se tice 3D-a, ja posle dosta godina ne zelim da se bakcem time Radis polako, prvo u konzoli, vezbas logicke petlje, radis male programe, mozes i neke tekstualne igre koje bi se igrale u konzoli. Posle ces sam znati dokle si dogurao i sta ti je sledece.

A sto se tice jezika...Pa ja sam poceo sa C++. Relativno je prost, ali obavezno kupi neku knjigu. Mozes i iz video tutorijala, ali nije to-to. Knjiga je knjiga. Mozes uvek da bacis pogled, mozes da je citas iz kreveta... Mozda bi mogao da probas i C#, mada bolje da naucis osnove sa C++. A posle, kad naucis osnove, bice ti mnogo lakse da prelazis sa jezika na jezik, i znaces da radis gotovo u svakom jeziku (trebace ti "obuka" od mesec dana samo zbog sintakse). Moj ti je savet da preskocis Basic (ja ga licno uopste ne volim), Pascal i Javu. I svakako, moraces da volis to sto radis. Desavace ti se da izgubis ceo dan popravljajuci kod, a greska je npr u promasnom ;, ili si pogresno nazvao varijablu itd.

U svakom slucaju, gde god da ti zaskripi, slobodno se obrati ovde na forumu, ako ne mogu ja, neko drugi ce ti sigurno pomoci. I ne ocekuj nista na tacni. Moras da sam trazis resenja i veruj mi tako ces najbolje nauciti.

Pozdrav
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku PeTkO na korisnoj poruci:
liam_howlett (26.9.2012)