Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2021, 16:18   #7927
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: The Elder Scrolls V - Skyrim

Citat:
polarnimeda kaže: Pregled poruke
eh pa zar moras da instaliras patch?

a meni modovanje iskreno bilo zabavnije od samog drugog kruga igranja. mislim na primenu tudjih modova, naravno. bio je izazov uciniti igru 2x lepsom i intuitivnijom, a da glatko radi na mojoj kanti.

cak ne znam kako posle modovane mozes da se vratis manje vise na vanilu, jer koliko vidim anniversary nije mnogo vise od special editiona. tesko ce moci da prismrdi igri koju si obogatio sa 100 modova.
I meni je modovanje bilo ekstremno zabavno, a mislim da je problem bio upravo u tome. Otkako sam počeo sa tim sve sam manje uživao u samoj igri. Slično iskustvo imao i sa Morrowindom. Tek krenem da igram, pa se predomislim, hoću da dodam ovo, ono... pa kad krene ludnica sa bagovima i load orderom... Provedem čitav dan u modovanju i onda odigram par sati i tako u krug.

Nedavno sam nabasao na sajt Wabbajack. Tu je tek ludnica. Nekih desetak i više verzija potpuno modovanog Skyrima, pa samo izabereš verziju koja ti se svidi i klikneš i instalacija je automatizovana (neke verzije su ekstremne hardcore role play, potpuno promenjena mehanika igre, ima za svakog ponešto). Sinoć kada mi je puko Skyrim zbog update-a hteo am da instaliram jednu od verzija, pa sam odložio za danas.

I danas mi nešto prelomi, jednostavno nemam vremena za taj hobi, umori me svo to modovanje. Posebno kada je igra pukla i nakon što sam update-ovao skse. I odem na steam, uzmem punokrvni Anniversary Edition i skinem sve modove sa CC. I očas posla igra spremna za igranje, bez brige oko bagova. I da budem iskren - posle duuugo vremena nisam ovoliko uživao u igri. Nekako se vratio onaj osećaj koji sam imao prilikom prvih prelazaka, sav se uneo u priču, u atmosferu.

Što se tiče grafike, odgovara mi vanila, desaturisana, baš onako kako su developeri zamisili Skyrim da bude, monohron, hladan, realističan. Nedostajao mi je taj izgled. A ima dosta modova koji dolaze sa AE. Bruma Beyond Skyrim, Wyrmstooth i Forgotten City mi prvo padaju na pamet (a nisam ni stigao da odigram te modove do sada), pa novi arsenali oružja i brojni oklopi, razni mini kvestovi i tamnice, sve ubačeno u igru i integrisano kao da je tu od samog početka. Ima i nekoliko novih potencijalnih kuća. Sve u svemu, ima dosta novog materijala a da je igra i dalje vanila.

P.S. E da dodam da mi jedino nedostaju modovi koji prerađuju borbenu mehaniku. Tu sam voleo pravi izazov preko modova. Možda bude i tu neki update uskoro. A Survival opcija mi se isto sviđa. Koristio sam Frostfall, Campfire i INeed ranije, sada je sve to pojednostavljeno i integrisano u igru od samog početka, nema ni opcije za fast travel. A ima i Immersive Citizen mod, koji obožavam, jer se sada svi NPC ponašaju mnogo živahnije, sa svim dijalozima koji su nekako ostali skriveni ranije. Sve u svemu meni se sviđa i uživam u igri kao nekada.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
polarnimeda (21.12.2021)