Prikaz jedne poruke
Stara 25.3.2006, 0:25   #11
nesonjacc
Veteran
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Neo Zeon
Poruke: 906
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 50 puta na 32 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku nesonjacc
Određen forumom Re: Macross Zero

Au bre
1- NIJE AMERICHKA VERZIJA( ne postoji druga verzija - samo dubovi)- VEC JEDINA VERZIJA
2-NO COMMENT- ( Pazi ti tu sposobnost zakljuchivanja - MAcross ima JOSH veci comunity a vise je ljudi culo za ime RICK HUNTER-
3-Gresis uveliko- PRICHA JE FENOMENALNO SLOZENA- ODGLEDAJ CEO ROBOTECH PA CES ZNATI(animacija nije sve na svetu)
Iionako je Uzasna -Na animaciji radilo vishe razlicitih timova( sa ocigledno ne dobrom podelom zadataka i velikom prostornom distancom)-
Kao i cinjenicom da je ponekad iz kadra u kadar crtanje potpuno drugachije.
Imao sam prilike da analiziram FRAME by FRAME( znam o cemu pricham)
4- DA ODGLEDAO SAM ( a i radim na Robotech movie projektu koji iziskuje svakodnevno gledanje i analiziranje)
A ti izgleda nisi upoznat sa ROBOTECH prichom uopste- SAVetujem ti da nabavish KNIGE JACKA MC'KINNEYa kao i comics( narocito LEGEND OF ZOR-miniseriju)- onda ces shvatiti koliko su robotech i macross BABE i ZABE
Inache najvishe to dolazi do izrazaja na kraju MASTERS SAGE( kad sto sta postaje jasno)
5- PRVO nisu ZENTROIDI vec ZENTRADI( zjentolueadi) - a drugo cinjenica je da AMERI jednostavno tako prilaze tom problemu ( i to ne samo u ovom sluchaju)
6-Promasio si poentu - cak i da je voice sniman naknadno( sto zavisi od produkcije) postojao je scenario( TEKST ) po kome je animirano.Animator mora da zna sta character treba da kaze.( ne moze otprilike)- i to opet JAPANSKI
7-Jeste pitanje ukusa i to necu da komentarisem
8- Bash bih rekao nastavci( od kojih svaki ima spinoffove)-ali izgleda da su se odrekli SDF-1 MACROSSa jer se svi spinoffovi baziraju na DYRLu( koji je opet napravio ogromne izmene u prichi)
A nastavaka bash i nema

9- O ovom pa tek necu da pricham - svaki anime koji udje u USA ( koji je rated sa manje od 18+) ima isti problem- A ti dizes buku oko par scena koje nisu esencijalne za prichu- Sta mislis kako ce prochi dub GUNDAM SEEDA( kad je intro u pitanju kao i par krvavih scenica) PA ISTO TAKO
10- sam si sebi odgovorio( anime cini veliki procenat IZVOZA japana(koji nije visoka tehnolohija )

I za kraj- FACE IT-
Robotech i Macross su dve RAzlichite Franchize koje samo dele( igrom sluchaja) pocetnu animaciju i nista vise( i netreba ih uopste dovoditi u vezu)
A lichno ja nemam nista protiv Macrossa. sta vishe veliki sam obozavalac istoga( kao i soundtracka)
A jedino ne volim kad neko koristi argumentaciju koja NE STOJI( i uvek cu biti spreman da odbranim neke cinjenice)
Savet- potrebno ti je josh informacija o robotechu da bi mogao da ga ga komentarises- A domaci zadatak u pogledu macrossa si odradio( kao neko ko je bio u kontaktu sa macross puristima) ili je jedan od njih


POZDRAV

Poslednja ispravka: nesonjacc (25.3.2006 u 0:42)
nesonjacc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke