Prikaz jedne poruke
Stara 17.1.2007, 20:13   #20
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Predlozi za buduce testove? ako moze..

Citat:
Carnex kaže:
A moze li jedan pravi test pravih kvalitetnih napajanja tipa Thermaltake Toughpower, Tagan U22 i SeaSonic?
Sve sa naponskim oscilacijalma pri velikim opterecenjima, naglim promenama opterecenja i naravno test ponasanjima pri deformacijama i sumu spoljnog napajanja kao i pri frekventnim oscilacijama spoljnog izvora struje (znam iz licnog iskustva da kod nas frekvencija obicno pici izmedju 48 i 49 Hz. Radio sam u firmi koja je imala stari uredjaj za merenje frekvencije ukljucen uvek zbog svojih uredjaja i nikada frekvencija nije presla 49Hz) Da znaju ljudi za sta vredi dati pare.
Mi bismo rado svašta testirali ali nema gde. Firma u kojoj smo radili jedna je od retkih koja je imala opremu, znanje i dobru volju da se time bavi. A nema šanse da nadjemo bilo koga ko može da simulira oscilacije frekvencije mreže. Čak i propad mrežnog napona nismo mogli da testiramo zbog nedostatka nečega što bi ga simuliralo.

Što se tiče raznih modela, izgleda da trgovci i zastupnici neradu daju napajanja na ovakve testove. Već smo imali nekih negativnih reakcija na pominjanje Chiefteca u negativnom svetlu (iako smo to u tekstu čak i veoma ublažili). Neki se boje da bi izvikane marke mogle loše da prođu, dok se drugi boje da im ne oštetimo uređaj.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke