Prikaz jedne poruke
Stara 25.4.2006, 13:09   #58
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: Windows (XP) VS Linux

Citat:
seymourc64 kaže:
Vremena kada je kompjuter bio zanimacija elektrotehnicara i wanna be genijalaca su prosla,jer je on danas alatka koja pored upotrebe u profesionalne svrhe ima takodje ulogu i u zabavi prosecnog konzumenta istog.
Na zalost,kao sto rekoh...
A ako je neko hteo iskljucivo da se igra mogao je da uzme i neku konzolu-em je jeftinija dva puta,em nema drajvera,zongliranja,directX-a i ostalih Win-ovih "poslastica",potrebno je samo pritisnuti power taster i ubaciti cd/dvd....
Ili pak neki standalone DVD/divX player koji je 5x jeftiniji nego bilo koji PC-a moze da pusta i muziku i filmove,a ima i daljinski upravljac-eto raja za muziku i filmove-zasto bi takav lik kupovao uopste kompjuter ako ga interesuje samo to...
Mozda da se u komsiluku pohvali da je kupio novu Pentijum cetvorku....
Interesantno je kako ste svi zapenili iz petnih zila da odbranite svoje stavove-mozda cu biti bezobrzan,ali svi ste se lepo prepoznali kada su ljudi gore rekli da 90% korisnika kompjutera nema blage veze o njima-digli ste glas jer vi spadate u tih 90% korisnika

Citat:
seymourc64 kaže:
Ne vidim sta je lose u zabavi,ne treba svi da zaradjuju uz pomoc kompjutera,kao sto ne treba svi ni da zaradjuju pomocu bilo cega drugog,niti strucnjaci iz,recimo geografije,ne treba da koriste kompjuter jer,boze moj,ne znaju koje sve ring-ove njihov OS podrzava.
Ala si me provalio-a ja eto kompjuter koristim uglavnom za net i muziku i igre,i uobicajene desktop poslove,a pazi molim te dobar deo toga obavaljam iz linuxa...
Toliko o tome da linux koriste samo "napredni" korisnici

Citat:
seymourc64 kaže:
A vi "napredni" korisnici ste posebna prica:crtate malo u paintu za mamu i tetku,malo pojmite da postoje neki termini kao sto su thread,proces,pipe,kernel,kompajlirate,instalirate i formatirate po celi dan i znate sve komande sa sve svicevima...Eto, pre 10 godina ja sam znao sve moguce sviceve arj-a i mislio da sam faca...a onda sam odrastao...
Pre bi rekao da si nazadovao,kada si sve svoje znanje o DOS-u ili Workbenchu odlucio da bacis u vodu,zarad prividne komfornosti Win-a i par klikova misa...
Covenant je offline